Facebook Google+ Twitter

Szkoły na Pradze zamknięte także we wtorek

- Jutro nieczynne będą wszystkie placówki edukacyjne położone po praskiej stronie Wisły. Po lewej stronie zamknięte będą szkoły, przedszkola i żłobki na terenie Wilanowa i Mokotowa - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 / Fot. Wikimedia commonsDla tych uczniów, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu uruchomiono placówki dyżurne. Dziś skorzystało z nich 10 osób. Placówki beda działać nadal - poinformował zastępca prezydenta Warszawy, Włodzimierz Paszyński. H. Gronkiewicz-Waltz powiedziała dziś, że decyzja o zamknięciu placówek edukacyjnych, przedszkoli i żłobków nie powinna być interpretowane przez rodziców jako zbędne utrudnienie, ale jako odpowiedź na sytuację realnego zagrożenia.

Powiat płocki najbardziej zagrożonym terenem na Mazowszu

Najbardziej zagrożonym terenem na Mazowszu jest w tym momencie powiat płocki, gdzie cały czas trwa zabezpieczanie mienia. Policja buduje zapory i umacnia wały. Mazowsze cały czas broni sie przed przesiąkaniem wałów. Do pomocy zgłaszają się też ochotnicy i miejscowa ludność. Wczoraj do interwencji w warszawskim Porcie Praskim użyto 40 tys. worków piasku i 150 ton gruzu. Interweniowano również w innych miejscach, m. in. na ulicy Strażackiej, Domaniewskiej, Mazowieckiej, Bronowskiej a dziś - na ulicy Fieldorfa.

W piątek zostały wysłane pierwsze pieniądze do najbardziej poszkodowanych osób z powiatu płockiego, a od dziś w Ośrodkach Opieki Społecznej rozpoczęło się gromadzenie wywiadów środowiskowych i wydawanie decyzji finsowych w sprawie pomocy dla poszkodowanych w powodzi. MSWiA ma podjąć decyzję w sprawie dalszej pomocy tym osobom, wiceprezydent W. Paszyński wystąpił dziś rano o 5 mln zł.

Opadanie wody postępuje bardzo powoli. W nocy woda w ogóle nie opadała, teraz opadanie utrzymuje sie na poziomie 1 cm/h.

W zagrożonych szkołach odwołane zajęcia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.