Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26414 miejsce

Szlachetna paczka. Knurów zamieni ideały w czyn po raz czwarty!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-01 08:21

To już potwierdzone – organizatorzy zaczynają czwarty raz akcję w Knurowie. Lokalnym działaczom nie przeszkadza wakacyjny czas - oni wiedzą, że nadszedł odpowiedni moment na konkretne działanie.

Do Bożego Narodzenia zostało tylko 5 miesięcy, dlatego już dzisiaj są poszukiwani wolontariusze, którzy podejmą wyzwanie i razem dotrą z pomocą do kilkudziesięciu rodzin potrzebujących na terenie Knurowa. Wolontariuszom w ich pracy pomogą liderzy zespołów i liderka rejonu Knurów we współpracy ze Stowarzyszeniem WIOSNA z Krakowa - autorem ogólnopolskiej akcji od 11 lat oraz Stowarzyszeniem Cztery Pory Roku z Knurowa i lokalnymi partnerami.

Obecnie trwa tworzenie rejonu Knurów - pierwszej części akcji - która potrwa do końca września br. Wolontariusze mogą w tym czasie zgłaszać się w jeden z wybranych sposobów:
1) za pomocą e-maila rejonu Knurów: info@szlachetnapaczkaknurow.pl;
2) lub telefonu Stowarzyszenia Cztery Pory Roku, dzwoniąc pod numer: 0 721 684 439;
3) dostarczając formularz zgłoszeniowy do biura Stowarzyszenia Cztery Pory Roku pod adres: ul. Szpitalna 8/424, 44-190 Knurów;
4) albo wysyłając formularz zgłoszeniowy przez ogólnopolską stronę akcji: www.wolontariuszpaczki.pl

Wszyscy, którzy w powyższy sposób wykażą zainteresowanie udziałem w akcji, zostaną zaproszeni na kulminację rekrutacji wolontariuszy, która odbędzie się 30 września 2011 r. w porze popołudniowo-wieczornej w Knurowie. Wówczas każda z osób będzie miała możliwość poznania paczki od kuchni oraz zdecydować się na podjęcie proponowanego wyzwania. A zdecydowani otrzymają zaproszenia na szkolenie dla Rejonu Knurów, które odbędzie się w połowie października br., podczas którego zostaną rzetelnie przygotowani do realizacji akcji w Knurowie.

Praca wolontariusza Szlachetnej Paczki polega na odwiedzeniu rodzin żyjących w ubóstwie i zdiagnozowaniu ich potrzeb oraz zamieszczeniu tych danych w internetowej, anonimowej bazie. Dzięki temu darczyńca będzie mógł zrobić paczkę przeznaczoną dla wybranej rodziny, dzięki której zostaną zaspokojone konkretne potrzeby poszczególnych jej członków. Wolontariusz paczki to pośrednik - z jednej strony kontaktuje się z rodziną, uzyskując informacje o niej, z drugiej odpowiada za kontakt z darczyńcą. To osoba służąca pomocą oraz informacjami o rodzinie. To właśnie wolontariusz, po otrzymaniu paczki od darczyńcy, przekazuje ją rodzinie, jest świadkiem radości i szczęścia obdarowanych. Te emocje relacjonuje z kolei szlachetnym darczyńcom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.