Facebook Google+ Twitter

"Szlachetna paczka" po raz kolejny pomogła najuboższym!

"Szlachetna paczka" jest ogólnopolską akcją świątecznej pomocy. Po raz pierwszy została zorganizowana w 2001 roku dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia "WIOSNA". Główną ideą akcji jest przekazywanie bezpośredniej pomocy ludziom najuboższym.

Prezenty. / Fot. Klaudia Twarda"Szlachetna paczka" jest ogólnopolską akcją świątecznej pomocy. Po raz pierwszy została zorganizowana w 2001 roku dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia "WIOSNA". Główną ideą akcji jest przekazywanie bezpośredniej pomocy ludziom najuboższym.

Jak działa "Szlachetna paczka"?

Początkowo wolontariusze zbierają informację na temat dotkniętych biedą i ubóstwem rodzin. Odwiedzają je i pytają czego najbardziej potrzebują. Odpowiedzi zostają przekazane prywatnym darczyńcom za pomocą anonimowej bazy internetowej, to dzięki niej darczyńca może wybrać rodzinę, której chce pomóc i przygotować świąteczną paczkę.

Później paczki roznoszone są do poszczególnych rodzin. Najczęściej są to rodziny wielodzietne znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, a nawet mające chore i niepełnosprawne dzieci.

W ubiegłym roku "Szlachetna paczka" pomogła ponad 8 tys. rodzin w całej Polsce, angażując przy tym prawie 5 tys. wolontariuszy.

W ubiegłą niedzielę - 12 grudnia, odbył się finał akcji. Uczestniczyło w nim bardzo dużo młodychPrezenty. / Fot. Klaudia Twarda ludzi. Wśród nich była Paulina Przybyłkowska - studentka z Krakowa. Na pytanie dlaczego włączyła się w akcję odpowiada: "Lubię pomagać ludziom, a przede wszystkim lubię patrzeć jak rodziny cieszą się przy otwieraniu paczek - to coś bezcennego - stwierdza z uśmiechem. W akcję włączyłam się po raz pierwszy w ubiegłym roku. Tak bardzo spodobała mi się pomoc innym, że postanowiłam działać i w tym. Oczywiście zamierzam włączyć się w przyszłe akcje. Zachęcam innych do zaangażowania się w nią - to przynosi wiele radości, a przede wszystkim pomagamy tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują".

Bierzmy przykład z takich ludzi jak Paulina i starajmy się robić jak najwięcej dla innych. To przynosi prawdziwe szczęście, a przede wszystkim wywołuje radość u drugiej osoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

popegeeruś
  • popegeeruś
  • 16.12.2010 15:05

Nie mówię tylko o dobrach materialnych. Dobre słowo, uśmiech, serdeczność, przyjaźń, sympatia, miłość - to są największe skarby tego świata, Madziu :)) - Kolebuk.

Kiedy ma się wypełniony kondzioł, usmiech się przyda. Kilkuset tysięcy głodujących dzieci i np. wielu powodzian twoją miłością się nie odżywi. Kolebuk, ty na niedożywionego nie wyglądasz. Uśmiech ci przesyłam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.12.2010 14:55

Nie mówię tylko o dobrach materialnych. Dobre słowo, uśmiech, serdeczność, przyjaźń, sympatia, miłość - to są największe skarby tego świata, Madziu :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak się samemu nie ma to się i z innym nie da rady podzielić

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.12.2010 20:06

Człowiek jest wart tyle, ile potrafi i może podarować drugiemu.
Takie akcje są potrzebne przez cały rok. Cieszy fakt angażowania się ludzi młodych.
5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

To teraz czas na akcję podaruj drugi raz. Czyli zbędne , nie trafione prezenty podarujmy tym , którzy na nie czekają .
Pisze o tym tutaj. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za poruszenie tematu i napisanie ciekawego materiału /5/ Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.