Facebook Google+ Twitter

"Szlachetna Paczka" - podziel się dobrem

Celem akcji jest przygotowanie paczki przez konkretną osobę, rodzinę czy firmę i przekazanie jej wskazanej rodzinie. Zatem paczki są robione pod potrzeby danej rodziny, która z różnych powodów znajduje się w ubóstwie. Paczka to prezent oczekiwany a zarazem starannie przygotowany i trafiony, ma być wsparciem i pomocą w przygotowaniu Świąt Bożonarodzeniowych.

Ruszyła IX edycja Szlachetnej Paczki.
(http://www.szlachetnapaczka.pl)
W każdym województwie jest koordynator regionalny wspierany przez wolontariuszy.
Logo akcji / Fot. Logo akcji
Celem akcji jest przygotowanie paczki przez konkretną osobę, rodzinę czy firmę i przekazania jej wskazanej rodzinie. Zatem paczki są robione pod potrzeby danej rodziny, która z różnych powodów znajduje się w ubóstwie. Paczka to prezent oczekiwany a zarazem starannie przygotowany i trafiony, ma być wsparciem i pomocą w przygotowaniu Świąt Bożonarodzeniowych.

Żeby otrzymać pomoc musimy zgłosić się do koordynatora akcji. Zgłaszać potrzebujących mogą również organizacje, zakłady pracy lub sąsiedzi. Koordynatorzy mają doświadczenie w pomaganiu i wiedzą do kogo paczki mają trafić. Co roku pomoc otrzymują inne rodziny.

Zanim jednak rodzina otrzyma pomoc, odwiedzi ją wolontariusz, który wypełni ankietę. Ankieta, zawierająca sporo pytań, ma na celu zebranie informacji o rodzinie.

W województwie lubuskiem 157 darczyńców

Do bazy danych na ziemi lubuskiej zgłoszono 498 potrzebujących rodzin. Pomoc tym rodzinom zadeklarowało 157 darczyńców. Co z pozostałymi 341 rodzinami , którzy mieli nadzieję na lepsze święta.W województwie lubuskiem brakuje darczyńców.

Jak zrobić paczkę?

W przygotowanie paczki najlepiej jest zaangażować kilka osób - lżej będzie pomóc danej rodzinie, nie zabraknie różnych pomysłów i środków finansowych. Przygotować paczkę może rodzina, grono przyjaciół, klasa szkolna, sąsiedzi czy firma.

Musimy wybrać rodzinę.

Baza osób i rodzin potrzebujących akcji Szlachetna Paczka zostanie otwarta 22 listopada 2009. Musimy wybrać rodzinę, dla której chcemy przygotować paczkę - zapoznamy się z sytuacją i opisem potrzeb przygotowanym przez naszych wolontariuszy.

Wejście do bazy rodzin znajdziemy na stronie głównej portalu www.szlachetnapaczka.pl:www.szlachetnapaczka.pl Wybieramy województwo, miasto, teren gdzie będzie znajdował się magazyn. Paczkę musimy dowieść do magazynu sami, dlatego też powinniśmy wybrać rodzinę mieszkającą najbliżej nas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju, chociaż materiał z 2009-12-08, to temat aktualny. Wpis pani Anny wczorajszy, a pani Mirosławy sprzed roku. Może warto zainteresować się wpisami i podpowiedzieć tym paniom gdzie najszybciej otrzymają pomoc jeśli są w trudnej sytuacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam , mam na imię Anna wychowuje z mężem 9 dzieci jesteśmy w ciężkiej sytacji życiowej i materialnej obydwoje z mężem nie pracujemy ze względu na zdrowie dzieci wychowujemy 3 synów chorych z orzeczeniem o znacznym stopniu o niepełnosprawności Mariusza , Dawida i Zbigniewa . Nie stać nas na żywność , środki czystości , odzież , opał i na opłacanie rachunków zalegamy z opłatami z światłem w sklepach mamy długi w Aptekach za leki żyjemy z zasiłków rodzinnych i z syna renty . Najmłodsze dziecko ma 5 latek temu dziecku i chorym dzieciom nie da się tego wytłumaczyć , że nie mamy pieniędzy na chleb . Może by ktoś nam pomógł na święta Bożego Narodzenia bo nie wiemy jak my przeżyjemy te święta bo tylko usiąść w kącie i płakać , że nie mamy nawet małym córką na prezenty pod choinkę bardzo prosimy Szlachetna Paczkę może ktoś nas wybierze i pomoże naszej rodzinie . Pozdrawiam i Proszę o Pomoc . Mój Numer tel 515-357-624 .

Komentarz został ukrytyrozwiń
mirosłąwa
  • mirosłąwa
  • 01.12.2011 00:03

witam jestem mama trójki dzieci w wieku 12,8 ,4 lat dzieci wychowuje sama mam alimenty w kwocie 750zł na trójke dzieci i rodzinne w kwocie 330zł co daje 1080zł po opłaceniu i kupno synom leków nam nie starcza dwójka synów choruje na astme oskrzelowa a najmłodszy syn oprócz astmy oskrzelowej ma refluks ,toxsoplazme(choroba kocięca) dlatego zwracam sie tutaj o pomoc ponieważ chciałabym dostac taką paczke dla moich dzieci gdzie muszę się zgłosic.mój adres to.Lniana 16-6 70-777 szczecin bardzo proszę o pomoc michaliniak@interia.eu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ulo, żeby w jakikolwiek pomóc musiała byś podać swój adres lub tel.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ula
  • Ula
  • 28.11.2011 13:55

Mam 47 lat jestem osobą niepełnosprawną mam 500 zł renty z ktora cala idzie na oplaty prosze o pomoc Ula

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marzena Binkiewicz... Szlachetnej paczki musisz szukać w Nowym Sączu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marta Kugowska
Marto z zaistniałej sytuacji należy wyciągnąć wnioski. Smutne jest to, że ta rodzina nie potrafiła się cieszyć się z tego co dostała - tylko jeszcze i jeszcze....
Należy też zadać pytanie pomagać? Komu, jak i ile!

Komentarz został ukrytyrozwiń
marzena Binkiewicz
  • marzena Binkiewicz
  • 07.10.2011 08:38

witam jestem bardzo ciezkiej sytuaci mąz od 3 lat nie pracuje ja tez nie pracuje nie możemy znalez pracy .ogulnie jest nam cięzko mamy 6cioro dzieci na utrzymaniu mamy tylko zasiłek rodziny hciałabym dostac taką paczke dla moich dzieci gdzie muszę się zgłosic. adres33-393 marcinkowice

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Kugowska
  • Marta Kugowska
  • 26.12.2010 11:42

Boki zrywać, ja pomogłam jednej rodzinie, kupiłam produkty za kilkaset złotych i jeszcze mi się dostało, że nie spełniłam wszystkich potrzeb, a było ich tyle, że nie wiem kogo stać na taki prezent. To jeden wielki kit ta szlachetna paczka, proszę nie wciskajcie ludziom do głów głupoty, bo to zwyczajnie nieuczciwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agnieszka Trzcionka
  • Agnieszka Trzcionka
  • 16.12.2010 09:50

Witam proszę ludzi dobrego serca o pomoc mam 2-małych 2i4 letnie dzieci żyję tylko z zasiłku rodzinnego jest to 136zł zbliżają się święta a my niemamy pieniędzy dosłownie nanic .Dlatego proszę ludz dobrego serca o pomoc ja naprawde jej potrzebuje ...Mój adres to wielkie radowiska 68,87-207ębowa łąka prosz niech mi ktoś pomoże e-majltrzcionka01@wp.pl przyję każdą pomoc różnego rodzaju...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.