Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Szlachetna Paczka" - podziel się dobrem

Redakcja
Logo akcji
Logo akcji Logo akcji
Celem akcji jest przygotowanie paczki przez konkretną osobę, rodzinę czy firmę i przekazanie jej wskazanej rodzinie. Zatem paczki są robione pod potrzeby danej rodziny, która z różnych powodów znajduje się w ubóstwie. Paczka to prezent oczekiwany a zarazem starannie przygotowany i trafiony, ma być wsparciem i pomocą w przygotowaniu Świąt Bożonarodzeniowych.

Ruszyła IX edycja Szlachetnej Paczki.
(http://www.szlachetnapaczka.pl)
W każdym województwie jest koordynator regionalny wspierany przez wolontariuszy.

Celem akcji jest przygotowanie paczki przez konkretną osobę, rodzinę czy firmę i przekazania jej wskazanej rodzinie. Zatem paczki są robione pod potrzeby danej rodziny, która z różnych powodów znajduje się w ubóstwie. Paczka to prezent oczekiwany a zarazem starannie przygotowany i trafiony, ma być wsparciem i pomocą w przygotowaniu Świąt Bożonarodzeniowych.

Żeby otrzymać pomoc musimy zgłosić się do koordynatora akcji. Zgłaszać potrzebujących mogą również organizacje, zakłady pracy lub sąsiedzi. Koordynatorzy mają doświadczenie w pomaganiu i wiedzą do kogo paczki mają trafić. Co roku pomoc otrzymują inne rodziny.

Zanim jednak rodzina otrzyma pomoc, odwiedzi ją wolontariusz, który wypełni ankietę. Ankieta, zawierająca sporo pytań, ma na celu zebranie informacji o rodzinie.

W województwie lubuskiem 157 darczyńców

Do bazy danych na ziemi lubuskiej zgłoszono 498 potrzebujących rodzin. Pomoc tym rodzinom zadeklarowało 157 darczyńców. Co z pozostałymi 341 rodzinami , którzy mieli nadzieję na lepsze święta.W województwie lubuskiem brakuje darczyńców.

Jak zrobić paczkę?

W przygotowanie paczki najlepiej jest zaangażować kilka osób - lżej będzie pomóc danej rodzinie, nie zabraknie różnych pomysłów i środków finansowych. Przygotować paczkę może rodzina, grono przyjaciół, klasa szkolna, sąsiedzi czy firma.

Musimy wybrać rodzinę.

Baza osób i rodzin potrzebujących akcji Szlachetna Paczka zostanie otwarta 22 listopada 2009. Musimy wybrać rodzinę, dla której chcemy przygotować paczkę - zapoznamy się z sytuacją i opisem potrzeb przygotowanym przez naszych wolontariuszy.

Wejście do bazy rodzin znajdziemy na stronie głównej portalu

www.szlachetnapaczka.pl

:

www.szlachetnapaczka.pl

Wybieramy województwo, miasto, teren gdzie będzie znajdował się magazyn. Paczkę musimy dowieść do magazynu sami, dlatego też powinniśmy wybrać rodzinę mieszkającą najbliżej nas.

Przygotowujemy paczkę i zawozimy do magazynu.

Po wybraniu przez nas rodziny z bazy i zgłoszeniu chęci przygotowania paczki, skontaktuje się w nami wolontariusz, który będzie pośredniczył w przekazaniu paczki. Do niego też możemy kierować wszystkie pytania związane z rodziną i jej potrzebami. Lista potrzeb rodziny, którą wybraliśmy zostanie wysłana do nas e-mailem.

Najwięcej radości sprawiają takie rzeczy, na które rodzina nigdy nie mogłaby sobie pozwolić. To one są prawdziwym prezentem i sensem PACZKI, pozwalają rodzinie poczuć się wyjątkowo.
12 lub 13 grudnia paczki będą zbierane w punkcie, którego adres dostaniemy e- mailem. Stamtąd nasi wolontariusze rozwiozą prezenty do rodzin.

Nasza paczka na pewno przyniesie radość. Podczas przekazywania naszej paczki wolontariusze spiszą wrażenia, jakie towarzyszyły przy rozpakowywaniu
– zdadzą nam z tego relację.

Świętowanie w grudniu
W grudniu odbędzie się transmitowany przez TVP finał Szlachetnej PACZKI, na krakowskim Rynku Głównym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto