Facebook Google+ Twitter

„Szlachetna paczka” potrzebuje liderów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-06 11:02

Stowarzyszenie Wiosna poszukuje Liderów Rejonu do koordynowania prac wolontariuszy przy tegorocznej edycji akcji Szlachetna PACZKA. – Szukamy osób, które chcą przeżyć niesamowitą przygodę, pomagając innym – do włączenia się w inicjatywę zachęca Anna Malec, mazowiecki koordynator akcji.

 / Fot. Logo akcjiSzlachetna pomoc trafi do potrzebujących dopiero w grudniu, ale już teraz zaczynają się przygotowania do akcji. Krok pierwszy to rekrutacja osób odpowiedzialnych za sprawną i prawidłową organizację pracy. Aby za sześć miesięcy paczki mogło otrzymać 5 tysięcy ubogich rodzin, potrzebni są ludzie, którzy zorganizują tę akcję w całej Polsce, w tym – na ternie województwa mazowieckiego.

Szlachetna PACZKA koncentruje się na pomocy osobom, które nie mają postawy roszczeniowej, a ta pomoc może być jedyną, jaką otrzymają. Jest próbą zareagowania na prawdziwą biedę, zwłaszcza ukrytą. Dobra pomoc - to pomoc skuteczna, powinna się wiązać z wcześniejszym rozpoznaniem potrzeb osoby i odpowiedzią na te, konkretne potrzeby.

- Żeby uniknąć działań przypadkowych i chaotycznych, sami odwiedzamy potrzebujące rodziny. Nasi wolontariusze sami znajdują potrzebujących, odwiedzają ich w domach i pytają czego potrzebują – wyjaśnia Anna Malec i dodaje – Do koordynacji tych działań potrzebujemy Liderów, ludzi o otwartych sercach, ale też dużej odpowiedzialności i dojrzałości emocjonalnej, którzy pokierują pracami poszczególnych regionów.

Kandydat na stanowisko Lidera powinien potrafić zarządzać zespołem, posiadać rozwinięte umiejętności komunikacyjne, być odpowiedzialny, samodzielny i bardzo dobrze zorganizowany. Liderem Regionu może zostać tylko osoba pełnoletnia, która do 12 lipca br. prześle swoje CV do koordynatora wojewódzkiego pod adres mailowy: mazowieckie@wiosna.org.pl.

- Gwarantuję, że nikt, kto choć raz pomagał przy organizacji Szlachetnej PACZKI, nie będzie już taki sam – uśmiecha się Ania Malec. – Ta akcja wydobywa z ludzi ogromny potencjał dobra. To też okazja do tego, by się sprawdzić w nowej roli, rozwinąć umiejętności i pogłębić wiedzę z zakresu zarządzania – podkreśla koordynatorka Szlachetnej PACZKI w woj. mazowieckim.

Każdy z Liderów akcji otrzyma gruntowne przeszkolenie z zakresu komunikacji i kierowania zespołem, radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i stresującymi. Dodatkowo po zakończeniu akcji Liderom i wolontariuszom przyznawany jest certyfikat udziału w Szlachetniej PACZCE.

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 lipca na adres: mazowieckie@wiosna.org.pl

Źródło - materiały organizatora


Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.