Facebook Google+ Twitter

Szlachetna Paczka: W Baranowie Sandomierskim na pomoc wciąż czeka 20 rodzin

Nadal ponad 20 rodzin z Baranowa Sandomierskiego oczekuje na pomoc w ramach ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka".

Spośród innych inicjatyw "pomocowych", "Szlachetną Paczkę" wyróżnia fakt, iż to darczyńca decyduje o tym, komu dokładnie pomaga. W specjalnej wyszukiwarce na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać województwo podkarpackie, a dalej – magazyn w Baranowie Sandomierskim, ul. Fabryczna 37.
 / Fot. Szlachetna Paczka - logo

- Darczyńca korzystając z filtru na stronie, może wybrać czy chce pomóc np. rodzinie wielodzietnej czy osobie samotnej. Opisy tych rodzin (są one anonimowe) można swobodnie przeglądać, zatwierdzenie następuje dopiero w ostatnim kroku – tłumaczy Danuta Pająk, koordynatorka akcji na terenie Baranowa Sandomierskiego. Po zapoznaniu się z opisem rodziny i jej potrzebami, gdy internauta ma pewność, że da radę spełnić większość potrzeb rodziny, musi ją "zarezerwować" i zarejestrować się w systemie. Od tego momentu wybrana rodzina nie jest już widoczna w bazie dla innych użytkowników, a z Darczyńcą kontaktuje się wolontariusz odpowiedzialny za daną rodzinę. Służy on informacją i pomocą w przygotowaniu paczki, która w weekend 10-11 grudnia trafi do potrzebujących.

Wolontariusze z Baranowa Sandomierskiego, przeprowadzając wywiad środowiskowy i uzupełniając specjalne ankiety, dotarli do 26 rodzin, które zostały włączone do projektu.

Odwiedziliśmy głównie rodziny wielodzietne oraz takie których członkowie borykają się z problemem bezrobocia, chorują lub przechodzą przez kosztowną rehabilitację i leczenie. W bazie znajdzie się też kilka osób starszych i samotnych, często żyjących na granicy nędzy.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pożyteczna akcja. Razem z żoną robimy już taką paczkę, lecz na Opolszczyźnie. Myślę, że jeszcze jest trochę czasu i w Baranowie te brakujące paczki tez ktoś zrobi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.