Facebook Google+ Twitter

"Szlachetna Paczka" w Jaworznie

W tym roku "Szlachetna Paczka" pomoże 37 rodzinom z Jaworzna. - "Szlachetna Paczka" jest próbą zareagowania na prawdziwą biedę, zwłaszcza tę ukrytą. Poprzez naszą akcję chcemy podkreślić, że dobra pomoc, to pomoc skuteczna - mówi Leszek Nowak, jeden z organizatorów akcji w Jaworznie.

 / Fot. www.szlachetnapaczka.pl- Wszystkie Paczki przygotowane przez darczyńców dostarczone zostaną do naszego lokalnego magazynu przy ulicy Szczakowskiej 44 (CIS Jaworzno), skąd rozwieziemy je do potrzebujących rodzin w ostatnim przedświątecznym tygodniu przed Bożym Narodzeniem tj. w dniach 22 i 23 grudnia - tłumaczy L. Nowak.

Szlachetna Paczka to pomoc lokalna, organizowana w miejscowych społecznościach, przez ludzi dla ludzi, co gwarantuje jej racjonalność i skuteczność. - Koncentrujemy się na tych, którzy nie mają postawy roszczeniowej; nasza pomoc może być jedyną, jaką otrzymają - mówił Nowak. Żeby uniknąć działań przypadkowych i chaotycznych, wolontariusze sami odwiedzają potrzebujące rodziny. Przed kilkoma tygodniami członkowie stowarzyszenia udali się do kilkudziesięciu najbardziej potrzebujących rodzin w Jaworznie, w celu rozpoznania ich potrzeb takich jak: żywność, odzież, środki czystości, artykuły i pomoce szkolne.

Akcja przeprowadzana jest w Jaworznie po raz czwarty, jej koordynatorem jest Joanna Bochenek. A główną siedzibą (sztab akcji) jest – Centrum Integracji Społecznej w Jaworznie przy ulicy Szczakowskiej 44 w dzielnicy Niedzielska.

W zeszłym roku Świąteczna Paczka w całym kraju pomogła 3 816 rodzinom (łącznie 17 454 osobom!). Wartość paczek wyniosła 1,9 mln złotych. W akcję zaangażowało się blisko 25 tysięcy ludzi, obsługiwało ją 2 tysiące wolontariuszy. Do pomocy włączyło się 333 firm z całej Polski!

Jak zrobić PACZKĘ? Krok po kroku
Krok 1 - zbierz znajomych, rodzinę: Paczkę najlepiej jest przygotowywać w grupie. Łatwiej wówczas spełnić potrzeby rodziny, kiedy kilka osób składa się na prezent. Może to być twoja rodzina, znajomi, koledzy lub koleżanki z pracy. Paczkę można też przygotowywać z uczniami w klasie.

Krok 2 - wybierzcie rodzinę:Z naszej bazy wybierzcie rodzinę, dla której chcecie przygotować paczkę. Przeczytajcie opis jej sytuacji i poznajcie jej konkretne potrzeby, które spisali nasi wolontariusze.

Krok 3 - przygotujcie paczkę i zawieźcie do magazynu: (ul. Szczakowska 44)Mailem otrzymacie listę potrzeb Waszej rodziny. Na tej podstawie przygotujcie paczkę. 12 lub 13 grudnia zawieźcie je do magazynu podanego w mailu. Stamtąd nasi wolontariusze rozwiozą paczki do rodzin.

Krok 4 - świętujcie z nami: Finał akcji odbędzie się w Krakowie. A jeśli mrozy Wam utrudnią dojazd to zapraszamy przed telewizory na relację w Teleexpressie.

Krok 5 - czekajcie na list od rodziny:Prześlemy Wam krótki list od rodziny obdarowanej. Co roku nasi wolontariusze pytają rodziny, co im się najbardziej przydało, co sprawiło największą radość.

Krok 6 - radosne święta:Dzięki Waszej pomocy rodziny będą miały lepsze święta. Oprócz tej pomocy materialnej, otrzymają świadomość, że ktoś o nich pamięta, że wokoło są życzliwi ludzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

a to nie do mnie pytanie jest... nie odpowiadam za to czy ludzie po świętach będą pomagać. Poza tym wydaje mi się, że to robią. W miarę swoich możliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie wstydzą się ubóstwa i ukrywają biedę. Być może nawet nie wiemy , że za ścianą jest ktoś bardzo potrzebujący. Niestety liczba bezdomnych także jest alarmująca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.