Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12210 miejsce

„Szlachetna paczka“ – wielki finał - wywiad z Honoratą Witańską

W ten weekend (7-8 grudnia) odbywa sie Wielki Finał akcji "Szlachetna paczka“, której celem jest wzbogacenie biednych i potrzebujących rodzin, a także osób samotnych o paczki świąteczne z najpotrzebniejszymi dla nich produktami.

(Fot. MTL Maxfilm, na zdjęciu aktorka Honorata Witańska, 2012) / Fot. Fot. MTL Maxfilm - zdjęcie nadesłane przez Honoratę Witańską
„Szlachetną paczkę“ wspierały liczne osoby publiczne, aktorzy, wokaliści, politycy. Jedną z ambasadorek przedsięwzięcia jest aktorka, znana z serialu „Barwy szczęścia“, gdzie występuje jako Magda Zwoleńska, a mowa o Honoracie Witańskiej.

Udało się porozmawiać ze wspominaną ambasadorką i aktorką, Honoratą Witańską.

Czy Pani w akcji bierze udział po raz pierwszy?

-Nie, pierwszy raz przyłączyłam sie rok temu.

Jakie są 3 najczęstsze produkty, które pojawiają się na listach potrzebujących rodzin?

-Wśród kilkuset rodzin które czeka na nasze wsparcie zawsze wymieniane są produkty spożywcze i ubrania. Często rodziny proszą o farby, podstawowe materiały budowlane czy meble. Zdarzają się też potrzeby zaopatrzenia w akcenty bożonarodzeniowe - choinki, ozdoby wigilijne - rodziny pragną po prostu poczuć magię świąt.

Ile osób publicznych w tym roku włączyło się do akcji?

-Chyba nie jesteśmy w stanie tego zliczyć. Jest nas mnóstwo. Sportowcy, muzycy, aktorzy, politycy, sam Prezydent Komorowski skomponował swoje paczki. Poza tym jest kilkuset wolontariuszy którzy przez cały rok prężnie działają, żeby akcja mogła sprawnie przebiec w okresie świątecznym.

(Fot. MTL Maxfilm, na zdjęciu aktorka Honorata Witańska, aktor Marcin Rogacewicz oraz Ania Mucha, seriale „Barwy szczęścia“, „Na dobre i na złe“ oraz „M jak Miłość“, 2012) / Fot. Fot. MTL Maxfilm - zdjęcie nadesłane przez Honoratę Witańską

Czy jeszcze ktoś oprócz Pani z „barwnej ekipy“ bierze udział w zbiórce?

-Staram się zachęcić do komponowania paczek wszystkich kolegów i koleżanki z planu. Mam nadzieję, że oprócz aktorów włączą się także członkowie ekipy produkującej serial.


Co jest dla Pani najważniejsze w akcji?

-Chciałabym żeby żadna rodzina, osoba potrzebująca nie została pominięta. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy ktoś wyciąga do nas rękę po pomoc, a ona nie zostaje udzielona. A w tym szczególnym czasie Bożego Narodzenia żadne życzenie nie powinno pozostać niespełnione.

Jak namówiłaby Pani osoby, które zastanawiają się, czy warto wziąć udział w akcji?

-Powiedziałabym, że nie ma się nad czym zastanawiać. Komponowanie paczki jest proste i sprawia ogromnie dużo radości. Gdyby ktoś z Państwa był świadkiem momentu otwierania jej przez potrzebujące rodziny, to nie umiałby wyjść z podziwu ile dobra i łez szczęścia płynie w świat poprzez wykonanie małego gestu.

(Rozmawiała Mariola Morcinková)
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.