Facebook Google+ Twitter

Szlag mnie trafił !

Przeglądając wpisy na Facebooku ze zdumieniem znalazłem informację o zamiarze wycofania się z Fundacji Ochrony Wielkich Jezior miasta Giżycka, żeby nie nudzić uczestników tej dyskusji zbyt długim wywodem będę mówił po „żeglarsku”

 / Fot. Zofia Wojciechowska Krzysztof Mika żeglarz - człowiek, którego ukształtowały Mazury. Elblążanin z urodzenia. Przeglądając wpisy na Facebooku ze zdumieniem znalazłem informację o zamiarze wycofania się z Fundacji Ochrony Wielkich Jezior miasta Giżycka, żeby nie nudzić uczestników tej dyskusji zbyt długim wywodem będę mówił po „żeglarsku”.

Szlag mnie trafił !

Pamiętam czasy, gdy wreszcie na Mazurach, które przed laty ginęły po prostu z powodu ludzkiej głupoty i nieodpowiedzialności oraz braku szacunku dla dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, 25 lat temu powstało coś, co dawało szansę na zmianę tej sytuacji. Tak się składa, że w tamtych latach i późniejszym czasie (będąc rzecznikiem prasowym Polskiego Związku Żeglarskiego) ocierałem się o działalność fundacji, pamiętam bóle tworzenia Masterplanu i to jak było mi przykro, że coś takiego nie powstaje dla mojego Elbląga i Zalewu Wiślanego. Region Wielkich Jezior Mazurskich nareszcie nabrał wiatru w żagle i przestał dryfować. Płynęliśmy ! Wtedy i teraz jest czymś wyjątkowym w polskich realiach, że organizacja istnieje ćwierć wieku i nie jest istotne, czy raz płyniemy lepiej, czy gorzej, czy wchodzimy na mieliznę. Nie jest istotne, czy fundacja czasami musiała refować żagle. Płynęliśmy. Używam liczby mnogiej, bo choć nie jestem z tej fundacji czuję się z nią związany. Wielość zadań, które Fundacja OWJM podjęła imponuje, dla mnie belfra z zawodu szczególnie ważna jest edukacja tak ciągle niedoceniana w Polsce.

Obecna sytuacja, gdzie Giżycko niegdyś Lec, miasto leżące nad kanałem Łuczańskim odwraca się tyłem przypomina zachowanie członka załogi, który w samobójczym, paranoidalnym działaniu odkręca zawory denne swojej jednostki żeby ją zatopić, zapomina ! że pójdzie z nią na dno !

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.