Facebook Google+ Twitter

Szlakiem poezji Księdza Jana Twardowskiego

Kiedyś miałam napisać o mojej książce z nadzieją, długo się zastanawiałam, bo sporo ich w życiu przeczytałam. Jednakże wybrałam ogólnie poezję Księdza Jana Twardowskiego. Później wiele się zastanawiałam, czego owocem jest ten artykuł.

Bardzo lubię czytać poezję, jednak od zawsze uważam, że tomik z wierszami, to nie jest książka do przeczytania jednym tchem. Kiedy mam nastrój, czas, poczucie, że chcę marzyć, porozmyślać to sięgam po wiersze. Dobra poezja, to tak jak syte jedzenie, nie można jej przeczytać dużo – wiersz, kilka wierszy, lub nawet wersów i wystarczy, by nasycić duszę. Kiedyś w prezencie dostałam tomki poezji Księdza Jana Twardowskiego. Małolata wtedy byłam, więc wrzuciłam w kąt i się nim nie interesowałam.

Lecz po jakimś czasie, kiedy to zaczęłam wczytywać się w różne wiersze - polubiłam bardzo poezję Księdza Jana. Bardzo dobrze się czuję, czytając i rozważając nad jego wierszami.

Poeta pisze o wszystkim, co dotyczy ludzkiego życia. Nie boi się pisać o złu, smutku, ale w każdym z wierszy zawsze też traktuje o miłości do ludzi i do Boga A skoro jest miłość i Bóg to i jest nadzieja.

Ja owszem jestem praktykującą katoliczką i wszelką nadzieję czy to na lepsze jutro, czy w złej doli pokładam w Bogu. Wiem, że są też inne wyznania, ale przecież tak naprawdę jest jeden Bóg, do którego modlimy się z nadzieją o wysłuchanie i spełnienie naszych próśb ale też
o wybaczenie grzechów.

„Nie płacz w liście
Nie mów, że los ciebie kopnął
Ne ma sytuacji na ziemi bez wyjścia
Kiedy Bóg drzwi zamyka – otwiera okno...


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawy artykuł. O poezji trudno jest pisać ponieważ każdy z nas inaczej ją interpretuje i przeżywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walcząca Ziuta
  • Walcząca Ziuta
  • 25.02.2012 16:27

Ja, mimo iż protestantka, też lubię poezję ks. Jana Twardowskiego. Szczególnie podobają mi się wiersze "Rachunek dla dorosłego" i "Do moich uczniów". Świetnie napisany artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.