Facebook Google+ Twitter

Szlezwik-Holsztyn łagodzi zakaz palenia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 15:35

Kolejny niemiecki kraj związkowy łagodzi zakaz palenia. W Szlezwiku-Holsztynie palenie będzie dozwolone w małych pubach i piwiarniach.

Tak zdecydował sąd, który rozpatrywał skargę czterech właścicieli tego typu lokali na restrykcyjne przepisy wprowadzone z początkiem roku. W myśl tych regulacji, palenie dozwolone było jedynie w osobnych, zamkniętych pomieszczeniach.

Przeciwko zakazowi zaprotestowali właściciele małych piwiarni, określanych w Niemczech mianem „knajp narożnych". Sąd w Schleswigu przychylił się do ich argumentacji, że zakaz palenia zagraża egzystencji ich lokali. Są one bowiem za małe, aby wyodrębnić w nich specjalne pomieszczenia dla palących. Właściciele musieli więc wprowadzić całkowity zakaz, a przez to tracili klientów.

W podobny sposób zakaz złagodziły już wcześniej sądy w Nadrenii-Palatyniacie i Saksonii. W Bawarii natomiast zezwolono na palenie w namiotach piwnych. Dlatego w tym roku po raz ostatni palacze będą mogli raczyć się papierosami podczas słynnego piwnego święta Oktoberfest.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.