Facebook Google+ Twitter

Szmajdziński oficjalnym kandydatem SLD w wyborach prezydenckich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-19 17:45

Jerzy Szmajdziński jest kandydatem SLD na prezydenta. Taką decyzję podjęli delegaci na Konwencji Programowej partii. Kandydat na prezydenta wierzy w swój sukces w przyszłorocznych wyborach. Jego zdaniem także całe SLD ma szanse na powrót do władzy.

Szmajdziński podkreślił, że głosowanie na Sojusz oznacza, że na czele państwa nie stanie znów Prawo i Sprawiedliwość. - Zwyciężymy bo mamy rację, bo mamy program - przekonywał Szmajdziński podczas konwentu.

Jerzy Szmajdziński mówi, że to o co chce zabiegać jako przyszły prezydent, to poszanowanie praw zapisanych w Konstytucji, między innymi prawa pracownicze i związkowe, a także prawo każdego do godnego życia.

Według Szmajdzińskiego przyszłoroczna kampania prezydencka będzie trudnym i brutalnym starciem. Kandydat SLD apelował do działaczy partii o wsparcie. Ze swojej strony zapewniał, że w jego życiorysie nie ma niczego, czego mógłby się wstydzić i że niczego nie będzie ukrywał.

Honorowym szefem Komitetu Wyborczego Jerzego Szmajdzińskiego będzie były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Właśnie skończyłem oglądać w TVN24 konwencje i stwierdzam, że nie mają na razie planu na te wybory. Dodajmy, że Kwaśniewski ma stanąć na czele komitety wyborczego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.