Facebook Google+ Twitter

Szmajdziński oficjalnym kandydatem SLD w wyborach prezydenckich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-19 17:45

Jerzy Szmajdziński jest kandydatem SLD na prezydenta. Taką decyzję podjęli delegaci na Konwencji Programowej partii. Kandydat na prezydenta wierzy w swój sukces w przyszłorocznych wyborach. Jego zdaniem także całe SLD ma szanse na powrót do władzy.

Szmajdziński podkreślił, że głosowanie na Sojusz oznacza, że na czele państwa nie stanie znów Prawo i Sprawiedliwość. - Zwyciężymy bo mamy rację, bo mamy program - przekonywał Szmajdziński podczas konwentu.

Jerzy Szmajdziński mówi, że to o co chce zabiegać jako przyszły prezydent, to poszanowanie praw zapisanych w Konstytucji, między innymi prawa pracownicze i związkowe, a także prawo każdego do godnego życia.

Według Szmajdzińskiego przyszłoroczna kampania prezydencka będzie trudnym i brutalnym starciem. Kandydat SLD apelował do działaczy partii o wsparcie. Ze swojej strony zapewniał, że w jego życiorysie nie ma niczego, czego mógłby się wstydzić i że niczego nie będzie ukrywał.

Honorowym szefem Komitetu Wyborczego Jerzego Szmajdzińskiego będzie były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Właśnie skończyłem oglądać w TVN24 konwencje i stwierdzam, że nie mają na razie planu na te wybory. Dodajmy, że Kwaśniewski ma stanąć na czele komitety wyborczego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.