Facebook Google+ Twitter

Szmajdziński: USA powinny podnieść stan bezpieczeństwa Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-23 09:20

Jerzy Szmajdziński powiedział, że wypowiedzi Amerykanów, którzy twierdzą, że to Polska powinna ponieść główny ciężar modernizacji swoich sił zbrojnych, to element gry negocjacyjnej. Wicemarszałek Sejmu, który był gościem Sygnałów Dnia w Polskim Radiu.

Jerzy Szmajdziński podkreślił, że instalacja tarczy w Polsce ma przeciwdziałać zagrożeniu rakietowemu i zwiększyć poziom bezpieczeństwa USA. Zaznaczył jednocześnie, że zwiększa ona poziom zagrożenia Polski ze względu na to, że państwa, które chciałyby zaatakować Stany Zjednoczone, musiałyby zaatakować najpierw instalacje antyrakietowe.

Zdaniem Szmajdzińskiego Stany Zjednoczone powinny podnieść stan bezpieczeństwa naszego kraju. Powinno to objąć modernizację armii, ale także ochronę wywiadu i kontrwywiadu.

Wczoraj Departament Stanu USA stwierdził, że Polska ma wygórowane wymagania związane z tarczą antyrakietową. Amerykański negocjator Stephen Mull powiedział, że to Polska powinna ponieść główny ciężar modernizacji swoich sił zbrojnych, a żądania Polaków nazwał wielkimi marzeniami".

SD/IAR/kl/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.