Facebook Google+ Twitter

Szmajdziński: Znoszenie ulg podatkowych nie jest sposobem na walkę z kryzysem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 08:25

Polityk SLD wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński uważa, że znoszenie ulg podatkowych nie jest sposobem na walkę z kryzysem.

Jerzy Szmajdziński skrytykował sposób, w jaki rząd stara się walczyć ze skutkami recesji. Zdaniem gościa "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia Donald Tusk powinien stymulować popyt i inwestycje, a nie szukać oszczędności, cięć resortowych, czy likwidować ulgi. Według posła Lewicy złym pomysłem jest także zbyt pośpieszna prywatyzacja. Jak zaznaczył, Polska ma już niewiele do sprywatyzowania i władze muszą dbać o bezpieczeństwo surowcowe, czy energetyczne kraju. Nie można oddawać majątku za pół ceny, bowiem byłoby to działanie na szkodę państwa - dodaje wicemarszałek.

Jerzy Szmajdziński powiedział też, że nie jest zaskoczony sygnałami o rozłamie w koalicji. Dzisiejszy "Newsweek" opublikował rozmowę z Waldemarem Pawlakiem, który wyraził przekonanie, iż premier uprawia politykę "pod sondaże", obwinia też szefa rządu o wywołanie chaosu w TVP i Polskim Radiu. Wicepremier przestrzega także przed pośpiechem w sprawie waluty euro . Jerzy Szmajdziński zwrócił uwagę, że między PO a PSL nie ma porozumienia programowego, dlatego można było się spodziewać kryzysu między koalicjantami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.