Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28359 miejsce

"Szmaluszek" dla zgłodniałych podróżnych

Jeśli kiedyś znajdziecie się w pobliżu trasy Toruń-Ostróda, odwiedźcie małą chatkę, w której serwuje się wyśmienite potrawy z grilla.

Sonda

Skusisz się odiwedzić małą chatkę z pysznym jedzonkiem?

 / Fot. Tomasz MłynekJadąc drogą krajową nr 15 z Torunia w kierunku Olsztyna, na 271 km, zatrzymałem się w nietypowym barze.

Chatka z drewna, na zewnątrz niewielka reklama, a w środku wspaniała obsługa i wspaniałe "żarło". Karkóweczka, szaszłyczki, swojska kaszaneczka i kiełbaska - wszystko "palce lizać". W chacie znajduje się grill, na którym przygotowywane są potrawy. Produkty wcześniej są peklowane wg specjalnego przepisu, którego właścicielka nie chciała zdradzić. Przed każdym posiłkiem można delektować się pysznym chlebkiem ze swojskim smalcem, do którego podawane są [b]pikantne ogórki kiszone, których smak pozostaje w ustach jeszcze kilka godzin po posiłku.

Chatka z zewnątrz. / Fot. Tomasz MłynekHistoria tej chatki rozpoczęła się w 1999 roku. Podczas prac polowych, właściciele zauważyli zbłąkanego kierowcę, który poszukiwał jakiegoś zajazdu. Wskazali mu miasteczko Kowalewo Pomorskie, w którym znajdowała się restauracja. Zdarzenie to zainspirowało jednak ich samych do stworzenia małej, przytulnej knajpki o nazwie 'Szmaluszek" i serwowania w niej nietuzinkowych potraw.

Reklama / Fot. Tomasz MłynekDużo podróżuję po Polsce i niejeden raz zastanawiałem się , gdzie dobrze, szybko i tanio można coś zjeść, a zarazem odpocząć przed dalszą drogą. Dość mam restauracji typu Fast food , w których można nabawić się jedynie niestrawności żołądka. Kilka razy zatrzymywałem się w pierwszej lepszej "jadłodajni" i niestety nie mogłem o serwowanych tam posiłkach powiedzieć dobrego słowa. Teraz już wiem, iż dużo podróżując, należy odwiedzać tylko sprawdzone i polecane przez innych knajpki.

Szczególnie polecam odwiedzenie tej chatki, a kto już raz się skusi, na pewno będzie do niej wracał. Stali Widok z Nieba / Fot. Tomasz Młynek, Google Mapsklienci wiedzą o czym piszę. Właścicielce "Szmaluszka" można by wytknąć trochę niedociągnięć (plastikowe sztućce, brak toalety, wszechobecne zwierzęta, czekające aż ktoś im rzuci jakieś resztki jedzenia), ale to nie niszczy klimatu, stworzonego przez właścicielkę. Chatkę regularnie odwiedzają m.in. Grupa Mocarta, Mezo i wiele innych gwiazd polskiego showbiznesu. Menu / Fot. Tomasz Młynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.