Facebook Google+ Twitter

Szmulewicz: Ułatwienia w handlu z Ukrainą problemem dla rolników

Według prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych, Wiktora Szmulewicza wolny handel z Ukrainą, a także zakaz importu produktów zawierających wieprzowinę do Rosji może zaniepokoić polskich rolników. Szczególną uwagę zwrócił on na producentów zbóż.

Szef Krajowej Rady Izb Rolniczych przestrzega rolników przed trudną sytuacją / Fot. By Adrian Grycuk (Own work) [CC-BY-SA-3.0-pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia CommonsJak podaje interia, 3 kwietnia przyjęty został raport deputowanego Pawła Zalewskiego. Poruszona została kwestia ułatwień handlowych z Ukrainą. Zdaniem Wiktora Szmulewicza nie wróży to nic dobrego. Zwrócił on uwagę na fakt, że Ukraina ma problem z wykorzystaniem własnych portów znajdujących się na Morzu Czerwonym. Według przypuszczeń szefa Krajowej Rady Izb Rolniczych powód do zmartwień mogą mieć polscy producenci zbóż.

W związku z ułatwieniami w handlu z Ukrainą zniesione zostanie około 98 proc. ceł. Ukraińscy przedsiębiorcy nie będą już płacić na granicach Unii Europejskiej cła za żelazo, stal. Przestanie obowiązywać również opłata za produkty rolnicze. W ten oto sposób Ukraina zyska około pół miliarda euro w ciągu roku.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.