Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11561 miejsce

"Szofer Archibald" farsa Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

25 i 26 czerwca o godz. 19.00 w Klubie Teatru Rampa magiczne lata dwudzieste, lata trzydzieste w niezwykłej komedii Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej, Szofer Archibald.

 / Fot. Klub RampaKlub Artystyczny Rampa zaprasza na: "Szofer Archibald" znakomita farsa Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, 25 i 26 czerwca 2012 godz. 19. Debiut cenionej poetki, Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej. Niesłusznie zapomniana, wspaniała komedia z 1924 r. na deskach Teatru Rampa.

25 i 26 czerwca o godz. 19.00 w Klubie Teatru Rampa magiczne lata dwudzieste, lata trzydzieste w niezwykłej komedii Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej, Szofer Archibald.

Recenzenci zgodnie podkreślali „gęstość” dialogów, nastawienie na dowcip słowny i ironiczne aforyzmy sztuki. Boy-Żeleński z satysfakcją podkreślił jej swoisty klasycyzm, nawiązania do mistrzów gatunku komediowego, tak znakomitych jak, Molier i Marvaux.

Szofer Archibald to zabawne perypetie młodych ludzi, którzy dla majątku zdecydowali się na "białe małżeństwo". Aby dotrzymać umowy muszą w tajemnicy przed sobą i przed ludźmi znaleźć "nagłe zastępstwo" na noc poślubną. Następuje szereg  zaskakujących zdarzeń, a ponieważ u poetki najważniejsza jest wolność do szczęścia i miłości, wszystko kończy się... no właśnie, jak?... zobaczcie sami!

W przedstawieniu wykorzystane zostały sławne przeboje lat 20 i 30 ubiegłego wieku, takie jak: "Miłość ci wszystko wybaczy", "Ja się boję sama spać", "Baby, ach te baby" i inne.

reżyseria - GRZEGORZ MRÓWCZYŃSKI
scenografia - MAŁGORZATA TREUTLER DE TRAUBENBERG

występują:

Ama – Hanka Bondarenko
Robert (jej mąż i kuzyn) - Patryk Pawlak
Ita (przyjaciółka Amy) - Gosia Andrzejewska
Ciocia Nuna – Martyna Popławska
Szofer Archibald – Łukasz Błaszczak
Teresa (panna służąca) – Katarzyna Kostoń
Listonosz - Karolina Piotrowska
Wuj Albert - Adrian Emil Linkiewicz

więcej na www.klubrampa.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.