Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

89 miejsce

Szok. Człowiek, który ma problemy z prawem, witał komendanta

„Kultura obowiązuje zawsze, szczególnie na eksponowanym stanowisku.Tupet, chamstwo i zadufanie nie popłacają–tak skomentował zachowanie D. Szustka red. Piotr Giczela w "Tygodniku Siedleckim" 3. lipca br. " Sąd uznał winę burmistrza Łukowa".

 / Fot. Archiwum Policji19 kwietnia burmistrz Łukowa Dariusz Szustek został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w Woli Skromowskiej.

„Jak informowali wówczas policjanci z KPP w Lubartowie - napisała red. Anna Kupińska „Sąd w Lubartowie wydał wyrok w sprawie burmistrza Łukowa” Podlasie 24.pl 2016-06-23, burmistrz Łukowa miał mieć na liczniku 110 km/h. W związku z tym, że był to teren zabudowany i prędkość została przekroczona o ponad 50 km, policjanci zatrzymali burmistrzowi prawo jazdy.

Burmistrz nie zgadzał się z ustaleniami policjantów. Argumentował, że policjanci zmierzyli prędkość auta, które jechało przed nim, ale go nie zatrzymali. Burmistrz Dariusz Szustek odmówił przyjęcia mandatu”.

16 czerwca Sąd Rejonowy w Lubartowie uznał burmistrza Łukowa za winnego zarzuconego mu czynu, czyli przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym i za to wymierzył mu karę grzywny w kwocie 500 złotych.

Wyrok nie jest prawomocny.

„-Tymczasem burmistrz Dariusz Szustek w rozmowie z nami - dodała red. Kupińska - określił całą sytuację jako farsę: - To farsa. Nikt mnie nie powiadomił o terminie rozprawy. Nie dano mi możliwości złożenia wyjaśnień ani obrony, chociaż mam dowody, że policjanci kłamią”.

 / Fot. Archiwum KPP w ŁukowieJak burmistrz, który wyrok Sądu Rejonowego w Lubartowie uważa za farsę, a policjantów za kłamców czuje się  / Fot. Archiwum KPP w Łukowiena uroczystości wprowadzenia komendanta powiatowego w Łukowie z udziałem zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie?

Jak może spojrzeć w oczy policjantom z drogówki, dzielnicowemu /panie burmistrzu, wiemy o co chodzi/, a także przedstawicielom Sądu, Prokuratury?

Pewnie dlatego red. Piotr Giczela z „Tygodnika Siedleckiego” przywołał w swoim artykule o problemach z prawem burmistrza Dariusza Szustka mądre polskie porzekadło: „Dłużej klasztora niźli przeora”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.