Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27038 miejsce

Szokująca niespodzianka przy źródłach Amazonki

Uczestnicy wyprawy Classic Travel, zorganizowanej do kanionu Colca i źródeł Amazonki, odkryli przy nich zniszczony obelisk, upamiętniający to odkrycie w 1996 roku.

Uczestnicy wyprawy Classic Travel zorganizowanej do kanionu Colca i źródeł Amazonki, kierowanej przez Jerzego Majcherczyka (jednego z odkrywców Kanionu Colca), 31 lipca dotarli do źródeł Amazonki - strumienia Apacheta.

Zastali tam ku swojemu zaskoczeniu zniszczony obelisk, upamiętniający odkrycie żródeł Amazonki, przez międzynarodową wyprawę naukową kierowaną przez Jacka Pałkiewicza w 1996 roku.

Miejsce to zostało oficjalnie uznane za początek najdłuższej rzeki świata przez Towarzystwo Geograficzne w Limie oraz wiele instytucji i organizacji miedzynarodowych.

Na zniszczonym postumencie nie znaleziono tablicy, która 10 września 2011 roku została uroczyście wmurowana w tym miejscu z udziałem przedstawicieli miejscowych władz.

Widok zdewastowanego miejsca zrobił na uczestnikach 9-osobowej wyprawy, wsród której było 5 dziennikarzy z USA i z Polski, przygnębiające wrażenie.
Następnego dnia, po zejsciu do wioski Lari, leżącej w dolinie Rio Colca, która administruje terytorium źródeł Amazonki, uczestnicy wyprawy zgłosili w urzędzie gminy fakt zniszczenia obelisku. Wówczas okazało się, że sama tablica
znajduje się od dwóch tygodni w posiadaniu wójta wioski.

Według uzyskanych informacji tablica została przyniesiona do urzędu przez pasterzy. Ta dziwna sytuacja rodzi wiele pytań; kto i dlaczego zniszczył obelisk i zabrał tablice? W jaki sposób naprawdę trafiła ona do Lauri? Dalczego były dwa obeliski, skoro była tylko jedna tablica?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.