Facebook Google+ Twitter

Szokujące wyniki kontroli w niepublicznych przedszkolach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-30 13:05

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził nieprawidłowości w 82 proc. skontrolowanych niepublicznych przedszkoli. Urząd przeprowadził kontrole w 200 takich placówkach.

Efektem przeprowadzonego badania jest wszczęcie 137 postępowań przeciwko przedsiębiorcom naruszającym interesy konsumentów.
Przykładem jest zapis umożliwiający odmowę opieki nad dzieckiem, jeśli danego dnia do przedszkola przyszło mniej niż 10 podopiecznych.
Z kolei Elżbieta Kołodziej z wrocławskiej delegatury UOKiK-u zwraca uwagę na często pojawiające się nieprawidłowości dotyczące finansów. Zapisy dotyczą nieprawidłowego sposobu podnoszenia opłat oraz bezprawnego przenoszenia na rodziców kosztów prowadzonej działalności.
Aleksander Tynelski z ministerstwa edukacji narodowej dopatruje się przyczyn pojawiających się nadużyć w zbyt małej liczbie przedszkoli. Jego zdaniem jednym z czynników, które mogą poprawić sytuację, jest przygotowywane nowe prawo, które zmniejsza wymagania stawiane podczas tworzenia nowych przedszkoli.
W rezultacie przeprowadzonych kontroli UOKiK wszczął 137 postępowań przeciwko przedsiębiorcom naruszającym interesy konsumentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.