Facebook Google+ Twitter

Szokujące zmiany na Naszej Klasie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-23 08:30

Nasza Klasa wprowadza niepokojące zmiany w regulaminie - wynika z nich, że NK - bo tak teraz będzie nazywał się serwis - może wykorzystać zdjęcia użytkowników w reklamach.

Stare logo / Fot. NKNasza Klasa wprowadza niepokojące zmiany w regulaminie - wynika z nich, że NK - bo tak teraz będzie nazywał się serwis - może wykorzystać zdjęcia użytkowników w dowolny sposób.

W nowym regulaminie czytamy np.: "wyrażam zgodę na nieodpłatne przetwarzanie i wykorzystanie przez spółkę Nasza Klasa Sp. z o.o. (...) mojego zdjęcia głównego (w tym wizerunku) umieszczonego w ramach portalu prowadzonego pod adresem nk.pl". Teoretycznie oznacza to, że zdjęcie użytkownika może pojawić się wszędzie - niekoniecznie w pożądanym przez użytkownika kontekście.

Przedstawiciel Naszej Klasy, Damian Kaznowski, uspokaja. - Nasza Klasa nie będzie wykorzystywać zdjęć użytkowników w reklamach - zapewnia (cyt. za di.com.pl). Na razie to jedynie ustne deklaracje.

Na podstawie:

di.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.07.2010 11:14

Witam serdecznie Panie Redaktorze

Dnia 23 lipca 2010r nk przegrała ze mną proces o ochronę dóbr osobistych.
musi zapłacić 10 tys zł zadośćuczynienia i przeprosić. nk wprowadzała w błąd nie tylko mnie ale nawet sąd!!skandal!!
Chętnie udzielę wszelkich informacji. Chcę by ta sprawa ujrzała światło dzienne. Nasza klasa nie spełnia decyzji GIODO.
Sprawa bardzo skomplikowana. Walczyłem kilkanaście miesięcy.Wygrałem, teraz chce ostrzec wszystkich przed niebezpieczeństwem nk i ich zakłamaniem.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.06.2010 17:08

Teraz wyraziliśmy na to zgodę, ale przecież wcześniej też to istniało. NK to wielka baza danych. Jeśli się chce wyciągnąć jakieś info o osobach z najbliższego otoczenia, to nie ma problemu.
Wykorzystywanie naszych danych przez NK nie powinno nikogo dziwić.
ABW i CBA już dawno korzystają z baz danych typu NK czy FB.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...dlatego właśnie portale handlujące fotami proszą o dostarczanie formularzy zgody na prezentację wizerunku. Nie interesuje ich czy zdobyłeś podpisy sumiennie czy zwyczajnie je podrobiłeś. Osoba na fotce może wtedy ścigać - jedynie - nieuczciwego fociarza a nie wielki i ociekający kasą portal ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emil - no ale sprawa wygląda ciut inaczej. Osoba wstawiająca zdjęcie do portalu wyraża zgodę na jego wykorzystywanie. Jeżeli znajdziesz się na takim zdjęciu to możesz rościć pretensje jedynie do osoby, która to zdjęcie zamieściła (bez Twojej zgody) a nie do portalu, który z tego korzyści osiągnął :(

Czyli wychodzi na to, że pretensje możesz mieć do kumpla a nie do portalu i tutaj zaczynają się ograniczenia w możliwościach działania :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

prawa do publikacji zdjęcia posiada osoba która robiła zdjęcia, więc jeśli nk wykorzysta fotki gdziekolwiek to będzie mogła ich ścigać osoba, która wykonała fotkę :) Więc tak czy inaczej, nasze wizerunku są bezpieczne, bo wykonawca fotek mógł udzielić nam prawa do publikacji fotki, a nie do oddawania tego prawa komukolwiek innemu :)
Dlatego myślę, że jakiś sąd powinien się tym zainteresować, ponieważ oddawanie prawa do publikacji fotek do których praw ktoś nie posiada wydaje mi się łamaniem prawa. A jeśli NK wymaga zatwierdzenia takiego regulaminu to propaguje łamanie prawa...
oczywiście mogę się mylić ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.06.2010 12:17

Sławku , jasne ze to ogromna różnica . O kradzieży myślałam pisząc o wpadce Reserved'u . Na n-k akceptując regulamin zgadzamy się na wykorzystanie naszych zdjęć do celów komercyjnych. Nie mam ochoty na to by moja twarz znalazła się na opakowaniu kremu pod którym będzie napisane "zacznij walczyć ze zmarszczkami" tym bardziej ,że pewnie i tak bym z tego miała figę z makiem . Grażynko , w tym przypadku nie mogę liczyć na odszkodowanie :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inka - co innego kradzież a co innego dobrowolne - choć może nieświadome - wyrażenie na to zgody ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkie portale tego typu zmieniają się z czasem nie do poznania... Tak samo jak na nk miało nie być reklam.... a konta polecane itd to wcale nie reklama.... Brak słów

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.06.2010 11:38

Mamy przykład amerykanki której zdjęcie wydrukowano na koszulkach Reservedu w Polsce. Cały problem polega na tym ze zdjęcie nie zostało kupione od dziewczyny a najzwyczajniej jej ukradzione i rozpowszechnione bez jej zgody w formie nadruku na koszulkach . Szykuje się w firmie trzęsienie ziemi a odszkodowanie wypłacone dziewczynie może być dość duże. http://biznes.trojmiasto.pl/Kontrowersyjne-zdjecie-na-koszulce-Reserved-n39596.html?&id_news=39596&vop=std&strona=24 Portal N-K zrobił świństwo, wyciągając łapę po cudze zdjęcia. Nie oszukujmy się , kasy z tego wielkiej nie będzie nawet jeśli kupią ode mnie zdjęcie mojej kaprawej gęby to kwota będzie rzędu 150 zł bo podobno takie stawki obowiązują. Nawet za kasę nie mam najmniejszej ochoty by moja twarz była na opakowaniu papieru toaletowego.
Czas usunąć konto z n-k !

Komentarz został ukrytyrozwiń

...a jeżeli na FB zaczną stosować ta sama metodę - jestem przekonany, że w między czasie powstanie kilkanaście podobnych portali ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.