184101 miejsce

Szombierki w końcu wygrały

• Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-08-23 08:15

Tylko dwie drużyny nie straciły jeszcze punktu w rozgrywkach gr. II katowickiej okręgówki. Po cztery zwycięstwa odniosły Wyzwolenie Chorzów i Podlesianka Katowice.

fot. Zygmunt Wieczorek O ile dobra gra Wyzwolenia nie jest zaskoczeniem, o tyle postawa Podlesianki może dziwić. W poprzednich sezonach drużyna z południa Katowic nie należała do czołówki i raczej broniła się przed spadkiem niż walczyła o awans. W ostatniej kolejce Podlesianka stoczyła zacięty bój na boisku beniaminka Ciężkowianki Jaworzno i wygrała 5:4. Trzy gole dla zwycięzców strzelił Paweł Hajduk. Dużo łatwiej swoje spotkanie wygrało Wyzwolenie Chorzów, które na wyjeździe pokonało 5:1 Górnika Jaworzno.

Coraz niżej w tabeli jest Górnik 09 Mysłowice. W ostatniej kolejce mysłowiczanie przegrali na własnym boisku z Unią Ząbkowice aż 0:4. To druga z rzędu porażka Górnika, który przed rozpoczęciem rozgrywek uważany był za jednego z faworytów.

Wydarzeniem kolejki było pierwsze zwycięstwo Szombierek Bytom. Wygrywając 3:2 z Kolejarzem Katowice bytomski spadkowicz z czwartej ligi, przerwał tym samym serię porażek trwającą jeszcze od ubiegłego sezonu. Mecz nie zaczął się dobrze dla gospodarzy. Już w pierwszej minucie gry prowadzenie dla Kolejarza zdobył Paweł Machowiak. Chwilę później wyrównał Marcin Swat. Tuż przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 2:1, a w 49. minucie przewagę Szombierek powiększył Jakub Stefaniak. Kwadrans przed końcem meczu wynik ustalił Rafał Nędza. Dla Kolejarza był to dopiero pierwszy mecz w tym sezonie. Trzy pierwsze spotkania katowiczanie przełożyli, bo nie mogli zebrać pełnego składu.

Komplet punktów zdobył również Orkan Dąbrówka Wielka. Piekarzanie pokonali na wyjeździe Unię Strzemieszyce, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla nich Sebastian Sokół. W grupie czwartej kolejnej druzgocącej porażki doznała ostatnia w tabeli Drama Zbrosławice. Tym razem zbrosławiczanie przegrali aż 0:9 z LKS-em 35 Gierałtowice. W czterech dotychczasowych meczach Drama straciła 39 goli. Nie zdobyła żadnego.

Cenną wygraną odniósł Bobrek Karb Bytom. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecki zwyciężyli wyjazdowe spotkanie z dotychczasowym liderem, Concordią Knurów 3:1 i awansowali na piąte miejsce w tabeli. Dwie bramki dla bytomian zdobył Krzysztof Malicki, jednego dodał Marcin Kaczmarczyk.