Facebook Google+ Twitter

Szopka bożonarodzeniowa na Miodowej

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-01-03 14:36

W kolejce do tej szopki trzeba czekać kilka godzin. Mowa tu o ruchomej szopce u ojców Kapucynów na ul. Miodowej w Warszawie. Co roku jej wystrój ulega niewielkim zmianom, stosownie do aktualnych wydarzeń w kraju i życia Kościoła.

1 z 5 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Warto przypomnieć, że tradycja ustawiania bożonarodzeniowej szopki sięga aż czasów średniowiecza, a warszawscy kapucyni w podziemiach kościoła ustawiają ją od 50 lat. Fot. Ewa Krzysiak
Warto przypomnieć, że tradycja ustawiania bożonarodzeniowej szopki sięga aż czasów średniowiecza, a warszawscy kapucyni w podziemiach kościoła ustawiają ją od 50 lat. Fot. Ewa Krzysiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

cdn
  • cdn
  • 28.12.2010 16:35

Szopki to przekręt. Pasterze nie spotkali tak zwanych króli w stajence, bo ci przyszli w innym czasie do Jezusa(Mateusza 2,11 podaje, że weszli do domu, nie do stajenki). A przyszli nie królowie, tylko magowie(przypis w katolickiej Biblii Tysiąclecia do Mateusza 2,1). Święto 3 króli to cześć dla magów, których działalność Bóg potępił w Biblii. Nieżle nas kler szopkami wmanewrował w nieposłuszeństwo wobec Boga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kapucyni jak coś zrobią to musi być dobre. Widać, że także oglądający poruszali się, co na zdjęciach bez użycia lampy widać. Też jestem zwolennikiem zdjęć bez używania lampy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo piękna galeria. kocham ruchomeszopki, tak więc pewnie ta tez ma w sobie coś...:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.