Facebook Google+ Twitter

Szopka i pasterka w telefonach komórkowych

Oto oferta dla tych, którzy będą na dyżurze, na służbie, w podróży, są chorzy lub przebywają daleko od kraju, kościoła, radia i telewizora - świąteczna wirtualna możliwość uczestnictwa w pasterce i uroczystościach świąt Bożego Narodzenia.

Msze online. / Fot. Andrzej FilipowiczTransmisje internetowe z polskich kościołów obrządku rzymsko-katolickiego stały się już normą. W parafii Dobrego Pasterza ks. Sercanów w Lublinie, z inicjatywy ks. proboszcza Floriana Grucy, od ubiegłorocznej Pasterki realizowane są również transmisje dla użytkowników telefonów komórkowych.

Transmisje z Parafii Dobrego Pasterza

Adresowane początkowo do ludzi chorych i w podeszłym wieku internetowe przekazy mszy świętych na żywo zaczęły być coraz częściej odbierane również poza granicami naszego kraju.
Największą grupę odbiorców transmisji mszy i nabożeństw poza granicami stanowi Polska imigracja, a wśród ewangelizowanych wirtualnie obcokrajowców są setki tysięcy rozsianych po całym świecie internautów.

Msze w telefonach komórkowych

Przekaz dla użytkowników telefonów komórkowych realizowany jest w oparciu o pierwszą w naszym kraju i UE, otwartą platformę internetowej mobilnej telewizji interaktywnej mobiTV iTTv, która powstała przy wsparciu jednego z największych w Europie producentów oprogramowania do realizacji transmisji strumieniowych. Na co dzień do odbioru mobilnego używany jest webserwer który umożliwia odbiór transmisji bezpośrednio przez telefony komórkowe. Mobilne transmisje uroczystości religijnych oraz nabożeństw świątecznych ze względu na dużo większą oglądalność realizowane są w oparciu o specjalne serwery multimediów strumieniowych.

W tym roku w telefonach komórkowych dostępne będą dwie transmisje pasterki i nabożeństw bożonarodzeniowych – kolejny już raz z parafii Dobrego Pasterza w Lublinie oraz po raz pierwszy z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Opolu Lubelskim.

Historia i technologia

Pierwszą w świecie publiczną multimedialną transmisją na żywo do telefonów komórkowych była pasterka odprawiona przez papieża Jana Pawła II w dniu 24.12.2004 roku w Bazylice św. Piotra oraz zrealizowany w samo południe następnego dnia przekaz z bożonarodzeniowego orędzia ojca świętego. Adresowana do użytkowników telefonów trzeciej generacji transmisja przez UMTS spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem Stolicy Apostolskiej i olbrzymim zainteresowaniem abonentów jednej z włoskich sieci telefonii mobilnej realizującej przekaz.

Odbiór transmisji pasterki z parafii Dobrego Pasterza ks. Sercanów w Lublinie oraz z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Opolu Lubelskim możliwy będzie nie tylko przez posiadaczy telefonów 3G, ale również 2,5G, czyli z poziomu wszystkich modeli telefonów z wbudowanymi odtwarzaczami multimedialnymi. Dla użytkowników dużo starszych modeli mobilnych terminali realizowany jest równoległy do transmisji multimedialnych, poklatkowy przekaz samego obrazu.

Wszystkich, którzy będą na dyżurze, na służbie, w podróży, są chorzy, przebywają daleko od kraju, kościoła, radia i telewizora zapraszamy na pasterkę przez wap.sercanie.ittv.pl i wap.rendar.ittv.pl oraz na ekranach monitorów przez www.ittv.pl i www.rendar.pl/pasterka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.