Facebook Google+ Twitter

Szopka na Jasnej Górze

Tegoroczna szopka jasnogórska nawiązuje do historii zakonu paulinów. Jedna z największych szopek w Polsce, jak co roku przyciąga zwiedzających swoją atrakcyjnością i żywymi zwierzętami.

Wejście do szopki / Fot. Marcin GoneraTuż przed wejściem do klasztornego wieczernika widnieje napis: "700 lat paulinów w służbie Kościoła" - hasło tegorocznej szopki oraz słowa Jana Pawła II: "Musicie być więc wyrazicielami tej miłości, sługami tej miłości".

Główny budowniczy obiektu, br. Dawid Respondek, skoncentrował swoją uwagę na historii zakonu. Stąd w wystroju bożonarodzeniowej stajenki wiele jest elementów nawiązujących do dziejów paulinów. Uwagę przykuwa ubrany w tradycyjny biały habit zakonnik trzymający w ręce akt fundacyjny zakonu, który jak dar składa nowonarodzonemu Jezusowi. Inny zakonnik, siedzący przy drewnianym biurku zawalonym papierami to kronikarz dumający nad bogatą spuścizną zakonu.Wnętrze stajenki / Fot. Marcin Gonera

Tradycyjnie, jak co roku, wokół stajenki z Jezusem i Maryją zbudowano pomieszczenia przeznaczone dla zwierząt: owiec, kóz, królików i ptaków. Wszystko to, oczywiście w atmosferze leśnej, pośród pachnących choinek i mchu.

Inscenizację można oglądać do 5 lutego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Za przekazanie informacji ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.