Facebook Google+ Twitter

Szopka, Pasterka i Boże Narodzenie również online

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-23 12:22

Specjalnie dla tych wszystkich, którzy będą na dyżurze, służbie, w podróży, chorobie, daleko od kraju, kościoła, radia i telewizora - świąteczna, wirtualna możliwość uczestnictwa w Pasterce i uroczystościach Świąt Bożego Narodzenia.

Wirtualna obecność w kościele

Kościół w parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie / Fot. Andrzej FilipowiczJak tłumaczy proboszcz Parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie, ks. Florian Gruca, nabożeństwo na odległość nie zastąpi osobistego udziału w prawdziwej liturgii. "Bardziej należy to uznać za sposób łączności z parafią i kościołem jako wspólnotą wyznaniową" - dodaje ksiądz.
Jeżeli jakieś bardzo ważne powody, takie jak choroba, obowiązki rodzinne, zawodowe i społeczne czy też odległość uniemożliwiają osobiste uczestnictwo w uroczystościach religijnych - katolik jest zwolniony z zachowania obowiązku osobistego uczestnictwa. Może wówczas obejrzeć transmisję nabożeństwa w Internecie czy też telewizji lub wysłuchać w radiu.
Pytany czy nie boi się, że transmisje internetowe wpłyną ujemnie na frekwencję wiernych w uroczystościach religijnych, odpowiedział, iż pomimo tego, że tygodniowa ilość "wirtualnych" wizyt wynosi około 1/3 ogólnej liczby wiernych osobiście biorących udział w liturgiach, ilość uczestniczących realnie w codziennych, niedzielnych i świątecznych mszach nie zmniejszyła się, a wręcz wzrosła.

Msze wyznania rzymsko-katolickiego dostępne przez komputery i telefony komórkowe

Wnętrze kościóła przy parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie online / Fot. Andrzej FilipowiczTransmisje do sieci Internet z polskich kościołów obrządku rzymsko- katolickiego stały się już normą. Wyjątkiem szczególnym może być Parafia pw. Dobrego Pasterza prowadzona przez
ks. Sercanów w Lublinie, w której to z inicjatywy ks. proboszcza Floriana Grucy od pasterki w roku 2008 realizowane są równoległe do przekazów komputerowych transmisje online dla użytkowników telefonów komórkowych.

Internetowe transmisje online z Parafii Dobrego Pasterza

Adresowane początkowo do ludzi chorych i w podeszłym wieku przekazy mszy świętych, nabożeństw i uroczystości kościelnych na żywo do sieci Internet zaczęły być coraz częściej odbierane również poza granicami naszego kraju.
Według informacji uzyskanych od Łukasza Jackiewicza, koordynatora przekazów z ramienia partnera technologicznego transmisji, którym jest Grupa iTTv - największą liczbę odbiorców transmisji mszy i nabożeństw poza granicami stanowi Polska migracja zarobkowa i emigracja postsolidarnościowa, a wśród ewangelizowanych wirtualnie obcokrajowców są setki tysięcy rozsianych po całym świecie internautów różnych wyznań
i narodowości.
AF

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

cdn
  • cdn
  • 28.12.2010 16:37

Szopki to przekręt. Pasterze nie spotkali tak zwanych króli w stajence, bo ci przyszli w innym czasie do Jezusa(Mateusza 2,11 podaje, że weszli do domu, nie do stajenki). A przyszli nie królowie, tylko magowie(przypis w katolickiej Biblii Tysiąclecia do Mateusza 2,1). Święto 3 króli to cześć dla magów, których działalność Bóg potępił w Biblii. Nieżle nas kler szopkami wmanewrował w nieposłuszeństwo wobec Boga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto był na pasterce w małej wiosce o tej samej nazwie Pasterka? Malownicza wioska położona tuż przy samej granicy z Czechami u samego podnóża Szzczelińca Wielkiego. Pasterka w Pasterce :) W Pasterce ta uroczysta msza jest odprawiana o 22.00. Tradycją jest to, że przyjeżdżają na nią leśnicy z całej okolicy. W Pasterce msza jest odprawiana w małym barokowym kościółku. Niesamowity klimat: góry, często śnieg i sama nazwa Pasterka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.