Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26515 miejsce

Szopka, pasterka i Boże Narodzenie również online i w 3D

Dla tych wszystkich, którzy będą na dyżurze, służbie, w podróży, chorobie, daleko od kraju, kościoła, radia i telewizora - świąteczna, wirtualna możliwość uczestnictwa w Pasterce i uroczystościach świąt Bożego Narodzenia on-line i w 3D.

Wirtualna obecność w kościele

Jak tłumaczy proboszcz Parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie, ks. Florian Gruca, nabożeństwo na odległość nie zastąpi osobistego udziału w prawdziwej liturgii. "Bardziej należy to uznać za sposób łączności z parafią i kościołem jako wspólnotą wyznaniową" - dodaje ksiądz. Jeżeli jakieś bardzo ważne powody, takie jak choroba, obowiązki rodzinne, zawodowe i społeczne czy też odległość uniemożliwiają osobiste uczestnictwo w uroczystościach religijnych - katolik jest zwolniony z zachowania obowiązku osobistego uczestnictwa. Może wówczas obejrzeć transmisję nabożeństwa w internecie czy też telewizji lub wysłuchać w radiu.

Pytany czy nie boi się, że transmisje internetowe wpłyną ujemnie na frekwencję wiernych w uroczystościach religijnych, odpowiada niezmiennie, iż pomimo tego, że tygodniowa liczba "wirtualnych" wizyt stale rośnie i wynosi aktualnie ponad 1/2 ogólnej liczby wiernych osobiście biorących udział w liturgiach, liczba uczestniczących realnie w codziennych, niedzielnych i świątecznych mszach nie zmniejszyła się w sposób znaczny. Pamiętać również należy, że głównymi beneficjentami mszy na odległość są ci, którzy realnie w kościele z różnych ważnych przyczyn być nie mogą.

Transmisje z Parafii Dobrego Pasterza

Adresowane początkowo do ludzi chorych i w podeszłym wieku przekazy mszy świętych, nabożeństw i uroczystości kościelnych na żywo do sieci internet zaczęły być coraz częściej odbierane również poza granicami naszego kraju. Największą grupę odbiorców transmisji mszy i nabożeństw poza granicami stanowi Polska migracja zarobkowa i emigracja postsolidarnościowa, a wśród ewangelizowanych wirtualnie obcokrajowców są setki tysięcy rozsianych po całym świecie internautów różnych wyznań i narodowości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.