Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10412 miejsce

Szopka w Strumieniu tylko do niedzieli

W małej miejscowości niedaleko Beskidów, w Strumieniu, powstała żywa szopka. W tym roku została wybudowana już po raz drugi. Znajduje się przy parafii św. Barbary. Pomysłodawcą jest ksiądz Paweł Hubczak. Można ją oglądać tylko do 11 stycznia.

Szopka w Strumieniu / Fot. Magdalena FoltysSzopka w Strumieniu została, w tym roku, postawiona już po raz drugi. Jest większa od zeszłorocznej o 120 m kw. Można ją oglądać od 20 grudnia. Na jej otwarcie przyjechał ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, biskup Tadeusz Rakoczy.

Szopka w Strumieniu / Fot. Magdalena FoltysSzopkę zbudowano z desek. Nad wejściem jest napis „Strumieńskie Betlejem”. W zaciszu zagród, odpoczywa wiele zwierząt. Są tam m.in. muflony, kozy, kozice, świnki wietnamskie, jeleń oraz osły. W tym roku jest więcej ptactwa, gdyż zwiększono zagrodę, w której ptaki przebywają.

Można zobaczyć m.in. pawie, perliczki oraz bażanty. Wielką popularnością cieszą się osły, które, jak Szopka w Strumieniu / Fot. Magdalena Foltysna osła przystało, są uparte i nie zawsze chcą podejść do odwiedzających. Wśród zwierząt są również króliki. Jak zadeklarowali, o szopkę i zwierzęta, które w niej się znajdują, będą dbali sami parafianie. Zobowiązali się, że będą karmić zwierzęta odpowiednim dla danego gatunku pokarmem i o odpowiednich porach.

Szopka w Strumieniu / Fot. Magdalena FoltysZwierzęta wypożyczono od gospodarzy i z Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.
Po Mszach świętych, odprawianych w pobliskim kościele, w szopce odbywa się kolędowanie. W żłóbku leży prawdziwe dziecko. Kolędować może każda rodzina, która wcześniej zgłosiła taką chęć.

Żłóbek można odwiedzać tylko do niedzieli, 11 stycznia. Zakończeniu będzie towarzyszyć kolędowanie i pokaz sztucznych ogni.

***
Miejscowość Strumień położona jest na skraju powiatu cieszyńskiego, niedaleko od serca Beskidów, czyli Wisły i Ustronia. Region ten zyskał popularność, po sukcesach Adama Małysza, który jest mieszkańcem Wisły.

Szopka w Strumieniu / Fot. Magdalena FoltysSzopka w Strumieniu / Fot. Magdalena FoltysSzopka w Strumieniu / Fot. Magdalena Foltys

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

miś uszatek
  • miś uszatek
  • 24.12.2011 17:50

co biedne zwierzeta mają wspólnego z tymi katolickimi przesadami? Zostawcie je w spokoju !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.