Facebook Google+ Twitter

Szorstkość olsztyńskiej temidy

Bezwzględne pół roku więzienia za "Go home Arab terrorists" (w tłm. "arabscy terroryści do domu"). Medialne wieści o nieskuteczności polskiego wymiaru sprawiedliwości mogą być mylące. Czyżby temida zmienną była?

 / Fot. W24Gazeta Olsztyńska donosi o wyrokach na dwóch mieszkańcach miasta za wlepki "nawołujące do nienawiści rasowej". A może to apel do terrorystów pochodzenia arabskiego? Sąd wie lepiej. Sprawa dotyczy dwóch mężczyzn: 25-letniego studenta i 28-letniego pomysłodawcy akcji.

W przypadku 25-letniego Łukasza M., policja odnotowała 5 przypadków naklejania wlepek na drzwiach arabskich klientów pizzerii, do których przywoził posiłek, jak również stwierdziła posiadanie kolejnych 30 naklejek w zapasie. U starszego Pawła Ś., policja odkryła cały "magazyn" z zapasem 300 ulotek. Czyn ze wszech miar naganny, niemniej skuteczność i bezwzględność sądu zaskakują.

Jak donosi gazeta, intensywnie trwają poszukiwania producenta pechowych wlepek. Okazuje się, że trud wywołania waśni na tle rasowym był daremny, a temida zrobiła sobie przerwę od poważniejszych afer.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.