Facebook Google+ Twitter

Szósta edycja Polsko-Niemieckiej Akademii Dziennikarstwa w Gliwicach

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach podsumowano szóstą edycję Polsko-Niemieckiej Akademii Dziennikarskiej.

 / Fot. aPrzez pięć dni, od 19 do 23 września, dwadzieścioro studentów dziennikarstwa lub kierunków pokrewnych, z Polski i z Niemiec, uczestniczyło w seminariach i warsztatach praktycznych. Odwiedzili redakcję "Gazety Wyborczej" i Radia Opole oraz Zespół Producencki Pro Futura w Opolu. Pod kierunkiem polskich i niemieckich ekspertów uczyli się jak przygotować materiały na stronę internetową, jak prowadzić blogi, jak samodzielnie tworzyć krótkie felietony, artykuły oraz reportaże radiowe i prasowe.

 / Fot. Adam K. Podgórski– Skierowaliśmy ofertę do tych, których interesuje magia mediów, a zarazem polsko-niemiecka współpraca na rzecz przyszłości wielokulturowej Europy – objaśniała Helena Kazimierczak, menedżerka projektów Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. – Pragnęliśmy tego, aby spotkanie młodych ludzi z Polski i Niemiec, fascynujących się dziennikarskim rzemiosłem i kierujących się przesłaniem zawodu, dało okazję do niecodziennego spojrzenia na świat mediów „od kuchni”.

 / Fot. Adam K. PodgórskiWieczorem, w piątek, z uczestnikami Akademii spotkał się Kamil Durczok redaktor naczelny "Faktów" TVN. Rozmowę sprawnie moderował Tomasz Zacharewicz z Radia Opole. – Dziennikarstwo to moja miłość - zdradził Durczok. - Trudna miłość! – Do Gliwic przypędził, nieco się spóźniwszy, prosto z Poznania, gdzie wygłaszał wykład inauguracyjny na jednej z uczelni. Jego żona, na wiadomość, gdzie mąż się wybiera, zauważyła krotko, że Kamil jest „kompletnie nieasertywny” i oświadczyła: - Ale ja to zmienię!

 / Fot. Adam K. PodgórskiKamil Durczok wspominał początki swojej dziennikarskiej kariery (zawalenie studiów na prawie), opowiedział, jak powstają „Fakty” i jakich wyborów dokonuje. Stwierdził, że cechą każdego dziennikarza powinna być ciekawość świata i ciekawość ludzi oraz intuicyjna zdolność zadawania pytań. - Nie można nie chcieć rozmawiać z ludźmi, nie można nie ciekawić się, o czym myślą – zakończył.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No rzeczywiście, nie moglo lepiej trafic tylko do dzialu PRACA. Jestem happy,że moja prace tak doceniono

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.