Szóste miejsce polskiej łuczniczki w Pucharze Świata

• Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-10-02 16:24

Justyna Mośpinek (UKS Piątka Zgierz) zajęła szóste miejsce w silnie obsadzonych zawodach łuczniczego Pucharu Świata w chińskim Szanghaju. Przed nią znalazło się pięć zawodniczek azjatyckich.

Justyna Mośpinek - szóstwa w Pucharze Świata w Szanghaju. | Fot. Express Ilustrowany.W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Mospinek uplasowała się na 8. miejscu. Nasza zawodniczka zwyciężyła trzykrotnie, pokonując Min Zhang (Chiny) 107:105, Dolores Cekadę (Słowenia) 111:99 i Deryę Bard (Turcja) 112:107. W ćwierćfinale Polkę wyeliminowała późniejsza finalistka turnieju, Koreanka Yun Oh Hee (zajęła drugie miejsce) 115:108.

Druga z polskich reprezentantek, Iwona Marcinkiewicz (Drukarz Warszawa), była 46., kończąc rywalizację po czterech imprezach na 23. miejscu. Jedyny polski zawodnik biorący udział w zawodach, Piotr Piątek (Łucznik Żywiec) zajął 15. miejsce i 29. w klasyfikacji generalnej.