Facebook Google+ Twitter

Szóste pokolenie żaków Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-28 09:10

30 września br. w sali skierniewickiego kina Polonez odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2010/2011. W związku z tym wydarzeniem nasze miasto odwiedzą rektorzy zaprzyjaźnionych uczelni, władze miasta, a także najważniejsze osoby w województwie.

Inauguracja roku akademickiego 2009/2010 / Fot. pwszTo już szóste pokolenie żaków, które odbierze indeksy z rąk rektora prof. nadzw. dr hab. Tadeusza Janusza i rozpocznie edukację na skierniewickiej uczelni. Studenci rozpoczną naukę na sześciu kierunkach, w tym na: socjologii, ogrodnictwie, dietetyce, ekonomii, finansach i rachunkowości oraz kosmetologii.

Otwarcie roku akademickiego PWSZ uświetni wykład prof. dr hab. Wojciecha Mielickiego – Dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu PWSZ w Skierniewicach „Biotechnologia w dziejach człowieka - od warzenia piwa do organizmów transgenicznych”. Uroczyste „Gaudeamus” zabrzmi o godzinie 1000, a jego wykonanie wziął na siebie chór pod dyrekcją Sławomira Trochonowicza.

Także w tym roku do użytku słuchaczy skierniewickiej Alma Mater oddany zostanie nowy budynek z w pełni przystosowanymi salami do prac laboratoryjnych. Kolejne budynki z nowoczesnymi aulami i salami dydaktycznymi odebrane zostaną w połowie przyszłego roku. Pełna adaptacja zabytkowych koszar wojskowych przewidziana jest na rok 2012.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.