Facebook Google+ Twitter

Szóstoklasisto! Pisałeś sprawdzian? Przeanalizuj arkusze raz jeszcze

Szóstoklaściści pisali dziś sprawdzian. Rozpoczął się on o godzinie 9 i trwał godzinę. W trakcie jego trwania uczniowie mogli wykazać się różnorakimi zdolnościami. Ocenie poddane zostały m.in. ich umiejętności czytania, pisania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Zapraszamy do ponownej analizy arkuszy. Przeczytajcie, teraz już na spokojnie, wszystkie zadania. Zastanówcie sie, które zadania były trudne, które podchwytliwe, a które interesujące.

Poniżej znajdują się arkusze egzaminacyjne:

Arkusz egzaminacyjny standardowy - dla uczniów bez dysfunkcji i uczniów z dysleksją rozwojową
Arkusz egzaminacyjny dla uczniów słabo widzących
Arkusz egzaminacyjny dla uczniów słabo słyszących i niesłyszących
Arkusz egzaminacyjny dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim
Arkusz egzaminacyjny dla uczniów szkół, w których nauka odbywa się w języku litewskim

Rozwiązania części arkuszy dostępne są na stronie CKE.

Szóstoklasiści pisali dziś sprawdzian

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPWszyscy uczniowie, w całym kraju, rozwiązywali identyczny test. Ich prace zostaną zakodowane, potem sprawdzać będą je egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Sprawdzian pisać będzie około 412 tys. szóstoklasistów w 12,5 tys. szkół.

Powody do radości mieli inni uczniowie podstawówek. W związku z testem nie było zajęć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Hm a co z arkuszem egzaminacyjnym dla uczniów szkół, w których nauka odbywa się w języku niemieckim i podobnymi dla szkół z ukraińskim czy białoruskim? Nie ma w Polsce takich szkół? Te szkoły są ale nie było w nich egzaminów w tych językach? Egzaminy były w tych językach ale redakcja nie ma jeszcze tych arkuszy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że i w przypadku testu dla szóstoklasistów - podobnie jak na maturach - CKE idzie w stronę sprawdzania spostrzegawczości ucznia, jest sporo podchwytliwych pytań. Wydaje mi się, że jeszcze parę lat temu było ich mniej. Reszta to raczej banał, no chyba że ktoś nieszczególnie przykładał się do matematyki.

Bardziej niepokoić może fakt, że ten test staje się dla 12- i 13-latków wielką sprawą, która co niektórych może przerosnąć. Rok temu były w gazetach całe publikacje, jak wszyscy "zakuwają" już na miesiąc naprzód, stresują się, biorą korepetycje. Tego również kilka lat temu nie było. Nikt nas nawet do testu specjalnie nie przygotowywał. Przyszliśmy, napisaliśmy, i tyle. A na próbnym to jeden z kolegów nawet nie zrobił najwyżej punktowanego zadania (chyba list trzeba było napisać), bo mu się... nie chciało. Na głównym teście już oczywiście napisał, ale to najlepiej pokazuje, jak luźna była atmosfera. Teraz jej wyraźnie brakuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedne dzieciaki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.