Facebook Google+ Twitter

"Szpieg Boga"- mistrzowskie połączenie prawdy i fikcji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-11 11:56

Powieść Juana Gomeza - Jurado miesza prawdę z fikcją, a każdy rozdział zaskakuje coraz bardziej.

Wszystko zaczyna się 2 kwietnia 2005 roku. Cały świat pogrąża się w żałobie po śmierci papieża Jana Pawła II.
Zaczynają się przygotowania do konklawe. Zostają one jednak zakłócone znalezieniem ciał dwóch kardynałów, którzy mieli największe szanse objąć Stolicę Piotrową. Ciała kardynałów zostają w brutalny sposób okaleczone, a zabójca okazuje się niezwykle przebiegły. Okazuje się, że w Rzymie działa psychopata, seryjny morderca.

By zapobiec dalszym zbrodniom i wymierzyć sprawiedliwość, do poszukiwań włącza się kryminolog i psycholog Paola Dicanti. By nie wywołać paniki należy jak najszybciej złapać mordercę, ukrywając jednocześnie śmierć kardynałów i dbając, by przygotowania do konklawe przebiegły bez zakłóceń.
W czasie śledztwa Paola staje się "niewygodna", gdyż odkrywa ciemne tajemnice Watykanu oraz dowiaduje się o istnieniu centrum rehabilitacyjnego dla katolickich duchownych oskarżonych o molestowania seksualne. W czasie śledztwa ginie partner Paoli - inspektor Pontiero. Okazuje się, że i on padł ofiarą psychopaty.

Poza Paolą w niebezpieczeństwie znajduje się także Andrea - młoda hiszpańska dziennikarka, która przybywa na konklawe. Kobieta czuje się niedoceniona w redakcji, dlatego w swym pobycie w Rzymie widzi szansę na awans. W pewnej chwili przypadkowo wchodzi w posiadanie płyt DVD, które poszukiwany psychopata planował rozesłać do stacji telewizyjnych. Andrea odkrywa tajemnice konklawe, a w swojej zdobyczy upatruje materiał na niezwykły artykuł.

Czy przebiegły morderca zostanie schwytany, ile osób padnie jeszcze jego ofiarą i czy Andrea zdoła napisać artykuł, który trafi na pierwsze strony - wszystko wyjaśni się na kartach powieści, którą gorąco polecam.

Zgodnie z tytułem - książka stanowi mistrzowskie połączenie prawdy i fikcji. Wprawdzie uważny czytelnik potrafi rozróżnić co zdarzyło się naprawdę, a co jest czystą fantazją autora, jednak są momenty wymagające głębszego zastanowienia. Książka potrafi wzruszyć, a niekiedy wzbudzić obrzydzenie, chociażby przez opis brutalnych okaleczeń czy homoseksualnych zboczeń duchownego. Dlatego nie mogę polecić tej książki każdemu, a tylko osobom o mocnych nerwach.

Juan Gomez - Jurado stworzył naprawdę znakomite dzieło, lecz niestety nie dla wszystkich. Jeśli jesteś osobą o słabych nerwach bądź gorszy cię każdy atak wymierzony w kler - zapomnij, że trafiłeś na tę stronę i nie odpisuj tytułu książki, bo te 356 stron powieści naprawdę nie jest dla ciebie.

Autor książki, Juan Gomez - Jurado, urodził się 16.12.1977 roku w Madrycie. Swoją karierę rozpoczął jako dziennikarz, obecnie ma na swoim koncie wiele nagród w tej dziedzinie.
W Polsce zarówno jego biografia jak i twórczość nie są dobrze znane, a "Szpieg Boga" to jedyna książka tego autora dostępna na naszym rynku. Najłatwiej dostać ją w księgarniach internetowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.