Facebook Google+ Twitter

Szpiegujące Muchy. Pentagon pracuje nad miniaturowymi robotami

Inżynierowie ze Stanów Zjednoczonych pracują nad miniaturowymi robotami wielkości ptaków, a nawet owadów. Ich zadaniem będzie infiltracja terytorium wroga.

Muszka / Fot. arch. Polish American YouthDzięki zaawansowanym technologiom drony będą w stanie idealnie kopiować specyficzne zachowanie różnych owadów, a nawet ptaków i tym sposobem przechodzić niezauważalnie przez nawet najczulszą ochronę.

Ze względu na skomplikowaną aerodynamikę lotu (i inne specyficzne zachowania) ptaków inżynierowie koncentrują się bardziej na owadach.

Projekt jest kolejnym etapem miniaturyzacji samolotów bezzałogowych na których coraz bardziej opierają się amerykańskie siły powietrzne. Ze względu na swoją konstrukcję, rozmiar oraz fakt, że w przypadku zestrzelenia nie zginie kolejny oddany swojej ojczyźnie oficer, w niedalekiej przyszłości Pentagon będzie opierał na nich wszystkie ataki skierowane przeciwko terroryzmowi.

Przykładowo sam proces unieszkodliwiania ochroniarza nie będzie musiał się już opierać na tzw. “metodzie kulki w łeb”, tylko wysłaniu drona-muchy, który podleci do ochroniarza, nakłuje go i wszczepi środek nasenny (albo truciznę).

Amerykańskie siły powietrzne dostały zielone światło na dalszą produkcję i miniaturyzację samolotów bezzałogowych po tym, jak kluczową rolę w infiltracji domu Osamy Bin Ladena odegrały drony sterowane przez CIA.

Pentagon posiada około 7 tys. dronów, podczas gdy niecałe 10 lat temu miał ich zaledwie 50. W przyszłości Pentagon planuje zwiększyć ilość bezzałogowych dronów wielozadaniowych typu Reaper do 536, kosztem dużo droższych (premia za ryzyko) lotów załogowych. Czy drony są skuteczne? Myślę, że to mówi samo za siebie: Od 2006 r. do teraz drony “zlikwidowały” ponad 1,9 tys. radykalnych islamistów w północno-zachodnich terytoriach Pakistanu.

W przyszłym roku ministerstwo obrony USA planuje przeznaczyć na projekt “latających much” blisko 5 mld dolarów. O tę niebotyczną sumę upomniało się do kongresu. Startuje również program szkoleń nowych pilotów samolotów bezzałogowych. W tym roku Pentagon zamierza wyszkolić 350 pilotów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Muchy, komary i podobne zabijam. Niech mi nic nie przysyłają.
Może sztuczne węże i pająki zaczną robić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż strach pomyśleć, co jeszcze wymyślą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nasi wciąż raczkują z bezzałogowymi mastodontami :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.