Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital Dziecięcy św. Ludwika z akredytacją Ministra Zdrowia

kslowik@dzieciecyszpital.pl
[email protected]
WSSDz im. św. Ludwika
Szpital Dziecięcy św. Ludwika ponownie znalazł się w gronie najlepszych szpitali w kraju. Krakowska jednostka drugi raz z rzędu uzyskała status szpitala akredytowanego przez Ministerstwo Zdrowia, uzyskując 91% zgodności ze standardami.

Certyfikat przyznany szpitalowi im. św. Ludwika potwierdza wysoki poziom szpitali i placówek leczniczych prowadzonych przez Województwo Małopolskie. Dbałość o zdrowie Małopolan i najwyższy standard świadczonych im usług zdrowotnych to dla nas absolutny priorytet – podkreśla Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak.

Warto zaznaczyć, że tylko 10 szpitali w Krakowie i 22 w Małopolsce może powiedzieć, że posiada certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia. Jesteśmy dumni, że należymy do tego grona. Nobilitujący jest także fakt, że wysoki wynik zgodności ze standardami akredytacyjnymi umiejscawia nas na 15 miejscu w Polsce wśród 225 innych certyfikowanych szpitali. To wynik ciężkiej pracy wszystkich pracowników, którzy nie tylko byli zaangażowani w przygotowania do akredytacji, ale co najważniejsze, przestrzegają standardów w codziennej pracy - komentuje Dyrektor Szpitala, Stanisław Stępniewski.

WSSDz im. św. Ludwika otrzymał maksymalne oceny w zakresie standardów: zabiegi i znieczulenia, laboratorium, poprawa jakości i bezpieczeństwo pacjenta a także zarządzanie ogólne. Są to informacje ważne z perspektywy pacjenta. Dzięki nim wie, że szpital dokłada starań, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożeń związanych
z pobytem w ZOZ, robi wszystko aby pacjent był bezpieczny, a opieka profesjonalna. Szczegółowo przedstawia temat Pielęgniarka Epidemiologiczna oraz Pełnomocnik ds. Jakości Szpitala Dziecięcego św. Ludwika, Renata Rutkiewicz:

Zacznijmy od tego, że akredytacja nie jest obowiązkowa. Szpital stara się o nią z własnej inicjatywy i jest audytowany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Przestrzeganie standardów w zakresie od oceny stanu pacjenta przez opiekę nad pacjentem, kontrolę zakażeń, laboratorium, diagnostykę obrazową po odżywianie, poprawę jakości i bezpieczeństwa pacjenta oraz zarządzanie ogólne, pozwala uniknąć zdarzeń niepożądanych, np. pomyłki w podawaniu leków, zastosowania niewłaściwej metody leczenia, czy zakażenia szpitalnego. Posiadanie akredytacji oznacza codzienne staranie o minimalizowanie ryzyka ich wystąpienia. Szpital jest skomplikowanym i złożonym organizmem. Dzięki przyjętym wzorcom pacjent może czuć się bezpieczny
i mieć pewność, że jest otoczony specjalistyczną opieką. To ważne w momencie wyboru miejsca, w którym będzie leczone nasze dziecko.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy św. Ludwika w Krakowie pierwszą akredytację uzyskał w 2013, obowiązywała do 2016 roku. Obecna będzie ważna przez najbliższe trzy lata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto