Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21646 miejsce

"Szpital Pluszowego Misia" w Legionowie

Międzynarodowy projekt Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny "Szpital Pluszowego Misia", został powołany, aby poprzez zabawę obniżać lęk dzieci przed kontaktem z lekarzami i szpitalem. Studenci medycyny zawitali do Legionowa.

W środę 23 listopada dzieci z przedszkola w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek w Legionowie rozpoczęły swój dzień od zapoznania Klauni z fundacji Dr Clown potrafią rozśmieszyć każdego i w każdej sytuacji / Fot. Halina Kępskasię ze Szpitalem Pluszowego Misia. Wizytę zaczęły w poczekalni, gdzie czekali na nich klauni z Fundacji "Dr Clown", którzy bawili ich. Kolejnym krokiem była rejestracja pluszaka do lekarza. Dzieci z niecierpliwością czekały na moment wyjścia, ponieważ każdy chciał wyleczyć swoją przytulankę.

W rejestracji zadaniem dzieci było podanie objawów choroby ich ulubieńca. Na ich podstawie misie zostały przydzielone na poszczególne badania w gabinetach, w których czekali studenci.

Dzieci z wielkim przejęciem opowiadały o dolegliwościach, jakie miały ich pluszaki.Tak to tutaj Szpital Pluszowego Misia / Fot. Halina Kępska Najczęściej były to bóle głowy, złamane łapki, rączki, bądź problemy z serduszkiem.

Następnie zostały wystawione skierowania na poszczególne badania. Lekarze mieli do dyspozycji USG, RTG, EKG oraz badania krwi. Wszystko odbywało się przy obecności dzieci po to, aby mogły przekonać się, jak takie zabiegi wyglądają. Mając do dyspozycji wszelkie kabelki oraz lekarską aparaturę dzieci W szpitalu Pluszowego Misia / Fot. Halina Kępskaczynnie brały udział w badaniach. Gdy stan zdrowia misia okazywał się zły, wtedy niezbędna była operacja. Dzieci oraz studenci ubrani byli w profesjonalne fartuchy i maski, tak jak to zwykle robią prawdziwi doktorzy.

Obecność dzieci przy operacji miała na celu pokazać im, że podczas takich zabiegów ich misiom nie działo się nic złego. Po zakończonych konsultacjach dzieci otrzymały recepty oraz zalecenia, do których powinny się stosować, aby Oto personel" Szpitala Pluszowego Misia"- studenci z EMSA- Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny. / Fot. Halina Kępskaich milusińscy wrócili do zdrowia. Najczęstszym zaleceniem było mocne przytulanie misia aby szybciej wrócił do zdrowia.

Cała akcja miała na celu zmniejszenie stresu przed szpitalem i białym fartuchem. Ukazanie dzieciom, że wizyty u lekarza i badania są bardzo ważne dla ich zdrowia. Dla studentów medycyny była to niepowtarzalna okazja do nabrania doświadczenia w kontaktach z najmłodszymi pacjentami.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.