Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6016 miejsce

Szpital Praski nie zdążył na Euro. Gdzie trafią ewentualni poszkodowani?

Mimo że Szpital Praski jest najbliżej zlokalizowany od Stadionu Narodowego, nie będzie zabezpieczał Mistrzostw Europy. Nie zdążył z otwarciem oddziału ratunkowego.

Szpital Praski / Fot. Cezary p, GNUPodstawową placówką, która będzie sprawować opiekę medyczną nad Euro, będzie Szpital Bródnowski. Tam, w razie potrzeby, trafią kibice i turyści. Dla kontuzjowanych zawodników przewidziano miejsca w Wojskowym Instytucie Medycznym przy Szaserów. VIP-y mogą liczyć na szpital MSWiA. W rezerwie przygotowane są też szpitale: Wolski i Czerniakowski.

Decyzję o wyborze placówek podjęła komisja, w której skład weszli przedstawiciele ratusza, spółki PL.2012, Światowej Organizacji Zdrowia oraz UEFA. Czynnikami rozstrzygającymi okazały się przede wszystkim wyposażenie oddziału ratunkowego oraz, paradoksalnie, odległość od stadionu.

Szpital Praski, choć szykujący się do otwarcia najnowocześniejszego oddziału ratunkowego w Warszawie i leżący najbliżej, bo ok. 3 km od stadionu, przegrał rywalizację. Jak informuje TVN Warszawa.pl, werdykt koordynatora biura ds. Euro 2012, Pawła Siennickiego, spowodowany był tym, że w momencie wyboru, oddział ratunkowy nie był oddany do użytku.

Dyrekcja szpitala jest zaskoczona i podkreśla, że ich placówka jest w pełni przygotowana do przyjmowania pacjentów na tamtejszym oddziale ratunkowym. Pracownicy szpitala dodają, że ratownicy medyczni mają obowiązek udzielić pomocy ofiarom w najbliższym szpitalu, co
oznacza, że ewentualni poszkodowani podczas Mistrzostw Europy i tak trafią do ich placówki. Problem jednak w tym, że nie będą oni w stanie zagwarantować miejsc na oddziałach czy dodatkowych zespołów medycznych. Zasoby pieniężne dostaną bowiem wytypowane szpitale.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.