Facebook Google+ Twitter

Szpital w Siemianowicach będzie miał lotnisko dla helikopterów?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-28 14:37

Istnieje możliwość, że podczas najbliższej rozbudowy siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń powstanie również specjalnie przygotowane lotnisko dla helikopterów. Jednak jak zapewniają władze placówki najpierw musi powstać szczegółowy projekt inwestycji.


Do tej pory helikoptery transportujące chorych do Centrum lądowały na terenie pobliskiej strzelnicy myśliwskiej, jednakże po ostatniej akcji ratunkowej w Kopalni Wujek-Śląsk, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło, że ze względów bezpieczeństwa nie wyląduje więcej w tamtym miejscu.
Tymczasem jak mówi Mariusz Nowak, dyrektor siemianowickiej oparzeniówki, placówka zostanie rozbudowana i wtedy z pewnością powstanie takie lądowisko. Podkreślił, że koszty nie powinny być wysokie.

Jednakże jak dodaje Nowak, budowa lądowiska musi być przemyślana i wymagane będą szczegółowe plany wykorzystania takiej inwestycji w przyszłości. Chciałby, aby z takiego lotniska mogło także korzystać miasto.

Na razie najbliższe w pełni bezpieczne lądowisko dla helikopterów znajduje się na katowickim Muchowcu, jednakże przy takiej akcji ratunkowej, jak chociażby ta w kopalni Wujek, jest to zdecydowanie za daleko.

Urzędnicy na razie pilnie szukają nowego miejsca, gdzie maszyny dowożące chorych mogłyby bezpiecznie lądować dopóki nie powstanie lądowisko na terenie szpitala.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.