Facebook Google+ Twitter

Szpital w Skierniewicach - kolejna śmierć z karetką w tle

Szpital w Skierniewicach wezwał oddaloną o 70 km karetkę, by przewieść pacjentkę z podejrzeniem zawału z jednego oddziału, na drugi... oddalony o 200 metrów. Kobieta zmarła.

Szpital w Skierniewicach - http://www.wsz-skier.pl/ / Fot. Print ScreenW czwartek 7 marca, stan zdrowia przebywającej w skierniewickim szpitalu pacjentki, która uprzednio przeszła operację ortopedyczną, gwałtownie się pogorszył.
Lekarze podejrzewając, iż przyczyną dolegliwości kobiety jest zawał serca, postanowili przenieść ją na oddział intensywnej terapii, który znajduje się w innym, oddalonym o 200 metrów budynku.

Okazało się, że nie jest to takie proste, gdyż w szpitalu nie ma żadnej karetki, która przetransportowałaby będącą w ciężkim stanie kobietę. Jedna z dwóch szpitalnych karetek była w drodze do pacjenta, a druga pracowała tylko do godziny 16.00.
Lekarze postanowili więc zgłosić się po pomoc do pogotowia ratunkowego w Łodzi. Dyspozytor przyjął zgłoszenie o godz. 22.38, ale karetka do Skierniewic dotarła dopiero pół godziny przed północą, gdyż musiała przejechać 70 km - odległość między Łodzią, a Skierniewicami. Kobieta zmarła.

Reporterowi telewizji "Superstacja udało się dotrzeć do wicedyrektora skierniewickiego szpitala, Dariusza Diksa, który powiedział - "niewykluczone, że po poniedziałkowej sekcji zwłok zmarłej pacjentki i po szczegółowym zbadaniu dokumentacji medycznej szpital poinformuje prokuraturę."

To bulwersujące zdarzenie nasuwa tylko jedno pytanie, które "Superstacja" zadaje w dzisiejszym "Raporcie" - "Czy boisz się polskiej służby zdrowia?"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dyrektorka szpitala w Skierniewicach oraz dyrektor Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi stracili pracę - taką decyzję podjął we wtorek Zarząd Województwa Łódzkiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.