Facebook Google+ Twitter

Szpitale muszą się ubezpieczać, a polisy są za drogie

Obowiązująca od 1 stycznia ustawa o działalności medycznej wymaga od szpitali wykupu dwóch ubezpieczeń. Jednym jest polisa OC, a drugim ubezpieczenie od błędów medycznych.

http://www.public-domain-image.com/ prawa: public domain image: http://www.public-domain-image.com/cache/people-public-domain-images-pictures/patient-in-hospital-bed-joondalup-health-campus_w725_h544.jpg / Fot. unknown/public domainWedług "Rzeczpospolitej", która poprosiła o opinię prawników i urzędników z NFZ, ustawa o działalności medycznej zobowiązuje do posiadania obu ubezpieczeń. Oprócz PZU nie ma firmy ubezpieczeniowej, która oferowałaby taką polisę, jak asekuracja od popełnienia błędu w sztuce lekarskiej. Jest to produkt bardzo drogi, dlatego dyrektorzy szpitali nie chcą z niego korzystać - donosi TVN24 za "Rzeczpospolitą". Kondycja finansowa wielu placówek jest bardzo słaba. W efekcie może dojść do zrywania umów NFZ z kolejnymi szpitalami oraz wykreślanie z listy placówek mających prawo do leczenia.

Oczywiście, powstaje pytanie, jak bardzo może zagrozić taka sytuacja pacjentom. Właściwej odpowiedzi zapewne udzieli samo życie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

składka zdrowotna
  • składka zdrowotna
  • 20.01.2012 09:36

Najlepiej byłoby gdyby pacjenci mogli sie sami ubezpieczać tam gdzie chcą. Oddajcie nam składki na ubezpieczenie a poradzimy sobie bez NFZ. Tylko kto pokrywałby drogie leczenie dla prominentów, które opłacane jest z naszych składek.?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.