Facebook Google+ Twitter

Sztab kryzysowy obradował na Dworcu Centralnym

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk spotkał się z prezesami PKP S.A., PKP Intercity i PKP PLK na warszawskim Dworcu Centralnym. Decyzję w sprawie ewentualnych dymisji, premier podejmie we wtorek.

Poznań, 20.12.2010. Odśnieżanie peronu na Dworcu Głównym. Na Dworcu Głównym PKP w Poznaniu zbierano 20 bm. podpisy pod petycją do premiera RP o odwołanie ze stanowiska ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. / Fot. Marek ZakrzewskiPo spotkaniu prezes zarządu PKP SA Andrzej Wach przeprosił pasażerów za utrudnienia. Dodał, że w tej sytuacji to zarządzający odpowiadają za taki stan rzeczy. Zapewnił że kolej podejmuje wszelkie działania, aby poprawić ofertę dla pasażerów i ograniczyć utrudnienia. Uczestnicy podjęli decyzję o udrożnianiu ciągów komunikacyjnych i odśnieżaniu peronów. Ustalono, że w przypadku kiedy pociąg stanie w trasie, pasażerowie otrzymają ciepłe napoje.

Rzecznik grupy PKP Łukasz Kurpiewski poinformował, że pociągi mogą być opóźnione od kilku, do kilkunastu minut. W ciągu ostatnich 24 godzin odwołano 33 pociągi, przede wszystkim należące do Przewozów Regionalnych i warszawskiej SKM. Powodem są awarie taborów, problemy z rozjazdami i przestawianiem zapchanych śniegiem zwrotnic. Pasażerowie mają problemy z uzyskaniem informacji o kursach pociągów, internetowe i dworcowe rozkłady jazdy różnią się od siebie. Często są też odsyłani na nieistniejące perony.

Wcześniej Ministerstwo Infrastruktury podało, że odpowiedzialni za ten stan prezesi trzech kolejowych spółek stracą premię. Ukarani zostali prezes PKP InterCity Grzegorz Mędza, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Zbigniew Szafrański oraz Andrzej Wacha prezes PKP S.A.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zdzisław Mac
  • Zdzisław Mac
  • 20.12.2010 17:57

XXI wiek, centrum Europy, stolica państwa rządzonego od 1989 roku, z krótką przerwą, przez tzw. liberałów. Kilku dorosłych facetów, żyjacych całkiem nieźle z pensji podatników, spotkało się na dworcu kolejowym. Wśród obecnych był minister. Spotkanie dotyczyło...

Czy ludzie Donalda Tuska są ten tego, czy tylko udają idiotów?

Czy panowie rozdali pasażerom ulotki informujące w jaki sposób mogą oskarżyć spółki PKP i żądać odszkodowań? Można je podawać wraz z gorącymi napojami. Tym razem tylko działaniem sił wyższych wszystkiego nie da się wytłumaczyć. Chyba, że przyjmiemy, że samo rządzenie przez obecny gabinet D. Tuska automatycznie jest stanem klęski żywiołowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby obrady coś dały. Tylko sztab powinien jakieś 2 tygodnie temu się zebrać. Ale zawsze lepiej później niż wcale

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.