Facebook Google+ Twitter

"Sztafaż w Pejzażu" wystawa Izabelli Bryzek w Galerii Promocyjnej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-05-02 16:15

W środę, 6 maja, w Galerii Promocyjnej przy ulicy Rynek Starego Miasta 2 w Warszawie, odbędzie się wernisaż wystawy autorstwa Izabelli Bryzek „Sztafaż w Pejzażu”. Ekspozycję można oglądać do 31 maja.

"Chcę skonfrontować widza z nieznaną przestrzenią, której granice doświadczania i poznawania stawiane są jedynie przez obserwatora. Zestawiam ze sobą elementy związane ze środowiskiem naturalnym, chcąc przywołać atmosferę pozornego spokoju i wyciszenia. Historia, tworzona przez przygotowane obiekty, zaadresowana jest do każdego, kto zechce odnaleźć swoją obecność w przestrzeni podobieństw i skojarzeń. Wspomnienia, obserwacje i notatki łączę ze sobą w losowej kolejności, budując w ten sposób “półistniejący” pejzaż, zamrożony w stanie oczekiwania na badającego go narratora. W pracach prezentowanych podczas wystawy “Sztafaż w Pejzażu” odnoszę się do zagadnienia czasu i przestrzeni, wiążąc obraz nocy z obrazem dnia, a obraz Ziemi z obrazem nieba. Zamknięta przestrzeń galeryjna unifikuje umieszczone w niej instalacje, zdjęcia i obrazy, których forma może kształtować interpretację wynikającą z relacji widza i obiektu." - pisze o swojej wystawie autorka.

Izabella Bryzek urodziła się w 1989 roku w Warszawie. Studia na wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ukończyła z Wyróżnieniem Rektorskim w 2013 roku. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jej prace i działania artystyczne można było oglądać między innymi w Galerii Tate w Liverpoolu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, czy na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Artystka w swojej twórczości wykorzystuje różne media, takie jak malarstwo, instalacja, performance, działania w przestrzeni publicznej.

Galeria Promocyjna promuje i dokumentuje dokonania twórcze najmłodszego pokolenia polskich artystów plastyków. Niniejsza ekspozycja jest indywidualną wystawą artystki. Powstała dzięki Nagrodzie - stypendium "Inicjatywy Entry" 2014 (fundatorzy Agnieszka i Paweł Gieryńscy oraz Dariusz Wasylkowski) i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
(Mateusz Tarkowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.