Facebook Google+ Twitter

Sztandar wyprowadzić - sztandar wprowadzić…

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-27 10:17

Sztandar wyprowadzić. Takie polecenie 20 lat temu, w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, usłyszała cała Polska. Nie piszę o tym wydarzeniu, ani z nostalgiczna łezką w oku, ani też z sadystyczną satysfakcją, że umarła ta niezniszczalna, nieśmiertelna „przewodnia siła narodu”.

 / Fot. piotr kalinowskiW dniach 27-30 stycznia 1990r., w Sali Kongresowej PKiN, trwały obrady XI Zjazdu PZPR (dla młodych czytelników przypomnę nazwę, Polska Zjednoczona Partia Robotnicza) zjazdu, okazało się, że w jej istnieniu ostatniego, który jednak przeobraził się de facto w kongres założycielski nowej formacji - SdRP.

Bardziej europejscy niż EuropejczycyJakoś nikomu wówczas nie mieściło się w głowie, że wchodzący do sali tłum zatwardziałych komunistów, wychodząc z niego był już w zdecydowanej masie nowoczesną partią i na dodatek, bardziej europejską niż europejczycy. Najważniejsze jednak było to, że w majestacie prawa, powstawała nowa partia, bez żadnych obciążeń moralnych, a jedyna pozostałością po pogrzebie swojej poprzedniczki był jej majątek. Wiadomo jednak, że pieniądze nie śmierdzą, ale smrodek pozostał.

W tamte styczniowe dni, pod Pałacem Kultury, demonstrowali młodzi ludzie z przeróżnych
antykomunistycznych organizacji. Demonstrowali przeciwko dokonującej się na oczach całej Polski, politycznej hucpie i „pacykowaniu” rzeczywistości.

Wydarzyło się wówczas coś, co nigdy w Wolnej Polsce nie miało się wydarzyć. Demonstranci, zostali w brutalny sposób zaatakowani przez Oddziały Prewencji MO (rząd Mazowieckiego tak nazwał w 1989 r. ZOMO).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.01.2010 21:17

To mi wystarczy - http://www.zgapa.pl/zgapedia/Polska_Partia_Przyjaci%C3%B3%C5%82_Piwa.html http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Partia_Przyjaci%C3%B3%C5%82_Piwa

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.01.2010 21:05

Odkrywa Pan to... z czego każdy z nas zdaje sobie sprawę. Poza tym z tymi barykadami to Pan przesadził.. dzis jezeli ma sie dostęp do kasy (a partie maja bo sobie sami dają; i to do nie małej) nie trzeba stawiać barykad by uzyskać to co sie chce.
W dodatku widać, że scena polityczna jakos zastygła i jakby przestaje ewoluować. To wynik, ze sponsorzy nie muszą już coś sponsorować, bo na scenie politycznej sa jeszcze niezłe ,,stare'' konie, dawniej raz wylansowane.

Mój Panie ludzie stale rozmyślają dlaczego? Dlaczego ludzie nie chcą nowych partii, nowych programów, nowych twarzy, nowego odświerzenia... Przez portale, gazety i fora internetowe przewija sie dyskusja i proponuje sie co rusz nowy lepszy pomysł. Lansuje sie złote środki w postaci nowych ordynacji ,,JOW'' czy dużego udziału demokracji bezposredniej.
A jedynym skutecznym sposobem na liczenie sie ze społeczeństwem jest mocna konkurencja. A bez pieniędzy dla partii z poza sejmu przy pełnym finansowaniu dla partii w sejmie nie będzie równej konkurencji.

Rozwiazaniem najskuteczniejszym jest, nie JOW czy inne podobne w intencji rozwiazanie , JEST pozbawienie mozliwości dofinansowania partii z budżetu, Nie wiem jak jest zagranicą ale finasowanie wybiórcze dla partii jest PRZEKRĘTEM I GŁÓWNĄ PRZYCZYNĄ RÓZNYCH PATOLOGII - również i tych reinkarnacji politycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.