Facebook Google+ Twitter

Sztandar zwycięstwa czy biała flaga?

Co będą trzymać w rękach obecni młodzi ludzie za kilka lat? Symbol zwycięstwa czy porażki?

Najpierw muszę precyzyjnie określić tę grupę społeczną. Za młodych uważam tych, którzy albo świeżo ukończyli studia lub je kończą. Mają oni, moim zdaniem, największą w nowożytnych dziejach Polski szansę, aby ten kraj zmienić. Są bowiem pokoleniem wychowanym i wykształconym w wolnej Polsce. Oznacza to, że inaczej patrzą na rzeczywistość, nie są uwikłani w spory ideologiczne.

Na historię Polski XX wieku spoglądają jak na każdy inny przedmiot nauczania. Nie są zacietrzewieni w ocenie przeszłych zdarzeń. Chcą żyć i pracować w Polsce silnej i przyjaznej dla wszystkich, bez dzielenia na lepszych czy gorszych. Ich siłą jest gruntowne wykształcenie i chęć do pracy. Miałem okazję w ostatnim okresie, poznać wielu takich ludzi. Studiują i pracują i robią to z wiarą, że tylko w ten sposób mają szansę coś osiągnąć.

Dla nich posługiwanie się komputerem nie ma tajemnic. To oni władają swobodnie językiem angielskim, tym lingua franca naszych czasów. Co to oznacza? Nie muszą, jak ci pseudo-młodzi politycy, na przykład Zbigniew Ziobro, uczyć się go w ostatniej chwili, przed podjęciem pracy w Parlamencie Europejskim. Język to nie tylko konwersacja przy stolikach barowych, lecz dostęp do aktualnej wiedzy.

To właśnie oni nie są jeszcze skażeni partyjniactwem. Pytanie tylko czy zechcą się włączyć do polityki? Uważam, że muszą. Tylko oni są w stanie ustanowić, i co ważne przestrzegać, bardzo wysokich standardy w życiu politycznym. I to jest ten moment, aby zawalczyć o wszystko. Jest to proste, choć bardzo ciężkie zadanie. Wystarczy żeby ci ludzie ruszyli szeroką ławą w politykę. Niech wstępują do PO czy PIS-u, niech zmuszą te partie do spełnienia obietnic przedwyborczych. To jest w ich zasięgu. PO liczy ok. 43 tysięcy członków, a ile osób kończy lub właśnie skończyło studia?

Młodość to siła nieposkromiona, nie ma na co czekać. Zobaczcie ile lat miał Napoleon, gdy został generałem i zaczął zmieniać ówczesny świat. Ile lat miał Aleksander Wielki, gdy zaczął go podbijać. My też mieliśmy młodych ludzi dokonujących wielkich rzeczy. Bolesław Chrobry czy Kazimierz Wielki zaczynali brać odpowiedzialność za kraj jako nastolatkowie.

Nie czekajcie na to, że ktoś da wam coś na tacy. Płacicie podatki, jesteście współgospodarzami Polski. Nie możecie dać się zmarginalizować, śmiało sięgajcie po władzę. Jesteście najlepiej do tego przygotowanym pokoleniem. Amen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Według amerykańskich znawców ...Polska ma być w połowie wieku mocarstwem na skalę światową. Odejdzie pokolenie okrągłego stołu a młodzi zrobią swoje...ciekawe 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mówię Wan, obecność Kaczyńskich w polityce to zbawienie dla pozostałych partii. Proszę sobie wyobrazić brak PiS-u na arenie politycznej Polski. Kogo by wówczas obarczano winą za wszystko zło, jakie w Polsce się dzieje? Także Pan Andrzejek, kogo by szczypał, jakby nie było Kaczyńskich? No kogo? Albo Pan Robert, jakby Ziobro był w PO, czy wypadałoby przypomnieć Mu nieznajomość Języka Angielskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy poleca Pan jakąś konkretną partię?
Czy można rzeczywiście się włączyć do polityki?
Jestem przekonany, że dziś jeszcze nie. Można za to się załapać do jakieś partii. I tyle.
No chyba, że w Irlandii.
Ale doceniam idee i nadzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dużo pracy przed młodymi osobami, ale wiele z nich faktycznie jest dobrze przygotowanych, do wielu zadań zresztą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuszne podejście Robercie, tylko czy młodzi zechcą. Mam dwoje takich o których mowa i oboje rzygają polityką. Inna rzecz, że trzeba się przebić przez te partyjniackie betony i wysadzić z siodła tych wszystkich umoczonych we wszelkie możliwe afery jełopów.
A niestety trzeba ich odrywać na siłę od koryta, gdyż jak na razie znany jest tylko jeden przypadek w historii, kiedy ludzie sami odeszli od żłoba - Trzej Królowie w Betlejem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.