Facebook Google+ Twitter

Sztokholm: Zaczyna się proces dot. zbrodni popełnionych w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-26 11:13

W Sztokholmie rozpoczyna się proces, w którym trzy osoby są oskarżane o morderstwo popełnione w Polsce.

Trzech obywateli Szwecji miało uczestniczyć w morderstwie ich wspólnika, który domagał się zbyt wysokiego udziału w łupach z napadów rabunkowych.

Dramat rozegrał się pod koniec 2007 roku w Gdyni. 38-letni Szwed przyjechał tam wówczas ze swym znajomym. Wtedy też ślad po nim zaginął. Ani śledztwa policji polskiej, ani szwedzkiej nie doprowadziły do wyjaśnienia przebiegu wydarzeń czy znalezienia ciała zaginionego.

Mimo tego szwedzka prokuratura, na podstawie między innymi zapisów rozmów telefonicznych, śladów krwi i innych poszlak, zdecydowała się oskarżyć trzech Szwedów o popełnienie morderstwa.

Cala czwórka należała do przestępczych kręgów Sztokholmu i miała na swym koncie szereg napadów rabunkowych na banki, kasy oraz transporty pieniędzy. Według prokuratury, konflikt o podział łupów wybuchł na początku 2005 roku po napadzie, w którym łupem gangu padła równowartość ponad 2 milionów euro.

Oskarżonymi są dwaj bracia w wieku 43 i 38 lat, z których jeden miał żonę - Polkę, pochodzącą z Gdyni oraz ich 38-letni wspólnik, który przyjechał z zamordowanym mężczyzną do Polski.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.