Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13126 miejsce

Sztorm na Bałtyku. We Władysławowie wiał wiat o sile 8 stopni w skali Beauforta

Wiatr o sile 7 stopni w skali Beauforta wiał w środę rano na Helu. We Władysławie odnotowano 8 stopni.

 / Fot. Jarosław Jankowski (aip)W środę odważni spacerowicze chodzący po Półwyspie Helskim mieli okazję zaobserwować szalejące Morze Bałtyckie. W Helu ok. godziny 8 rano wiatr wiał z siłą 7 w skali Beauforta. Sztorm na Bałtyku może potrwać do jutra.

Wichura w powiecie puckim. Nad morzem znów zrobiło się groźnie, a zarazem monumentalnie. Wszystko dzięki silnym wiatrom, które wzburzyły Bałtyk do granic możliwości. Jarosławowi Jankowskiemu udało się uchwycić żywioł w klatce aparatu. Podczas środowego poranka siła wiatru w Helu była imponująca - ok. 7 stopni w skali Beauforta. Wichura w powiecie puckim (luty 2016) stworzyła wielkie fale, które rozbijały się o brzeg helskiego portu wojennego.

We Władysławowie natomiast odnotowano ósemkę. Synoptycy ostrzegają, że silnie wiać ma dzisiaj wieczorem. Wichura w powiecie puckim może rozpędzić się nawet do 110 km/h. Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody w Gdańsku podaje, że powieje z zachodu - średnio od 55 do 80 km/h.

Służby ratunkowe ostrzegają, aby nie parkować samochodów pod drzewami i nie zostawiać na balkonach przedmiotów, które może porwać wiatr.

Krzysztof Hoffmann (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.