Facebook Google+ Twitter

Sztorm sparaliżował transport morski w Grecji

W związku z utrzymującym się sztormowym wiatrem, straż przybrzeżna nakazała wstrzymanie wszystkich kursów morskich, wskutek czego wiele wysp zostało odciętych od świata.

Szalejący na Morzu Egejskim żywioł w nocy z poniedziałku na wtorek sparaliżował transport morski w Grecji. Siła sztormu wynosiła dziesięć stopni w skali Beauforta. Miejscami przekraczała jedenaście stopni, jak informowała stacja meteorologiczna.

Opady śniegu spowodowały dodatkowe problemy komunikacyjne na drodze krajowej Saloniki - Ateny. Późnym wieczorem, czterdzieści kilometrów na północ od Aten, utworzył się gigantyczny korek. Wielu kierowców musiało siedem godzin tkwić w swoich pojazdach - relacjonowały greckie media we wtorek.

W związku z utrzymującym się sztormowym wiatrem, straż przybrzeżna nakazała wstrzymanie wszystkich kursów morskich, wskutek czego wiele wysp zostało odciętych od świata. Dużo pracy, jak zwykle w takich przypadkach, miała straż pożarna, która musiała między innymi usuwać powalone na drogach drzewa.

Na północy Grecji z powodu utrzymującego się mrozu, zamknięto wiele szkół. Dwie wyspy Skiathos i Skopelos zostały pozbawione prądu.

Źródło: www.de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.