Facebook Google+ Twitter

"Sztuka bez tytułu" Antoniego Czechowa w Teatrze Współczesnym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-23 15:16

"Popełniona przez niespełna dwudziestolatka "Sztuka bez tytułu" jest zapisem obrazu świata, mikrokosmosem, w którym, jak pod szkłem powiększającym możemy zobaczyć ludzi z całą ich bezradnością wobec życia i determinacją, by nadać mu jakikolwiek sens". W rolę Płatonowa wcielił się Borys Szyc.

 / Fot. materiały prasowePerspektywa, z której ów świat widzi i opisuje młody Czechow fascynuje bezkompromisowością, bezczelnością i przenikliwością - zwłaszcza w demaskowaniu ludzkich relacji. Jest dzięki temu na wskroś współczesna. Czechow odsłania naszą ludzką pokrętność, małość, słabość, nasze bezradne poczynania i jednocześnie patrzy tak wyrozumiale i tak głęboko - aż do istoty człowieczeństwa- Agnieszka Glińska

Fragmenty recenzji:

Agnieszka Glińska kolejny raz udowadnia, że klasyków nie trzeba wciskać we współczesny kostium i poprawiać. Jej "Sztuka bez tytułu" w Teatrze Współczesnym w Warszawie to spektakl poprowadzony konsekwentnie, świetnie zagrany i wiele mówiący o nas samych. [...] Zresztą pochwały należą się niemal wszystkim aktorom - bo "Sztuka bez tytułu" to świetnie zagrany spektakl. Zbudowany z dobrze pomyślanych scen, z których szczególnie dotkliwa i wyrazista jest ostatnia. I gdyby w takim tonie była utrzymana cała inscenizacja, byłby to pełen sukces. Tymczasem spektakl Glińskiej miejscami wydaje się zbyt ugrzeczniony, rozmyty. Chciałby się do tego zdemoralizowanego świata dorzucić trochę brudu, przyciemnić kolory, żeby do końca, jak w zamyśle Glińskiej, było jak u Czechowa- Agnieszka Michalak, Dziennik Gazeta Prawna nr 251, 24.XII.2009 - dodatek - Kultura.

Obsada:
W roli Płatonowa: Borys Szyc.
Grają też m.in.: Monika Krzywkowska, Katarzyna Dąbrowska, Monika Pikuła
Grzegorz Daukszewicz (AT), Damian Damięcki, Krzysztof Kowalewski, / Fot. materiały prasowe Janusz Michałowski, Andrzej Zieliński, Wojciech Żołądkowicz.

Spektakle: 24,25,26 kwietnia, g.18.30,
Przedstawienie trwa 3 godz. 40 min. (2 przerwy)

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.